Miniaturyzacja od Mesa/Boogie - Mini wersje California Tweed

Miniaturyzacja od Mesa/Boogie - Mini wersje California Tweed

22 lipca 2022, 10:00
Producent: Mesa Boogie
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Ale to maleństwo ma klasę! Seria wzmacniaczy California Tweed 6V6 2:20 od Mesa/Boogie dostarcza klasycznych, tweedowych brzmień przy współczesnej funkcjonalności oraz legendarnej jakości potentata z Kalifornii.

 

 

Mesa/Boogie California Tweed 6V6 2:20 to seria mini-wzmacniaczy lampowych, wzorowanych na modelu California Tweed 4:40. W skład tej serii wchodzi head oraz dwa comba (1x10 oraz 1x12 na głośnikach Jensen Blackbird ALNICO 40). Te 20-wattowe konstrukcje oparte zostały o lampy 5x 12AX7 i 1x 12AT7 (przedwzmacniacz) oraz 2x 6V6 (końcówka mocy). Ponadto wyjściowa moc 20 wattów może być zmniejszona do 10 wattów lub 1 watta, co czyni z tego maleństwa doskonałego kompana do grania w domu. 

 

[img:2]

 

Pomimo vintage'owego charakteru brzmienia Cali Tweed, znajdziemy tu kilka współczesnych smaczków. Buforowana pętla efektów to na pewno bardzo pożądana cecha, podobnie jak napędzany lampą sprężynowy reverb. Sam wzmacniacz to jednokanałowa konstrukcja z dwoma rodzajami wejść: Normal Input tj. brzmienia od Clean do Overdrive oraz Low Input dla typowo czystych brzmień. 

 

[img:3]
 
Głowy gitarowe do gitary elektrycznej Komba gitarowe Wzmacniacze

Gdzie kupić?

Mesa Boogie Mesa Boogie mesaboogie.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mesa Boogie rozwiń listę sklepów

Gitara

Miniaturowy preamp od Dave'a Friedmana
Więcej wiadomości