Interfejs USB Audient iD44 po nowemu - ale tylko trochę...

Interfejs USB Audient iD44 po nowemu - ale tylko trochę...

29 lipca 2022, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Audient

Jednym z najbardziej znanych produktów firmy Audientinterfejsy audio z serii iD, a wśród tychże model iD44. Właśnie doczekał się nowej, drugiej wersji, oznaczonej jako Mk II. W czym jest lepszy od protoplasty wyjaśniamy w poniższym video reportażu z targów muzycznych NAMM 2022.

Audient iD44 Mk II w skrócie:

  • Interfejs audio oferujący łącznie 44 kanały, w tym złącza cyfrowe ADAT, 20 wejść / 24 wyjścia
  • W najnowszej odsłonie Mk II uzyskano jeszcze czystsze brzmienie miksów i dokładniejsze odwzorowanie detali
  • Ciekawe rozwiązanie wyjścia słuchawkowego nr 1, które uzbrojone zostało w podwójne gniazdo – TRS 1/8 oraz 1/4 cala. Nie trzeba więc stosować żadnych przejściówek
  • Interfejs obsługuje aktualnie funkcję Loop-back
  • Więcej na stronie INFOMUSIC.PL w dziale: Interfejs audio

 

Rzeczony iD44 to interfejs oferujący cztery analogowe kanały wejściowe i wyposażony w tyleż przedwzmacniaczy mikrofonowych. Są to takie same preampy, jakie znaleźć można w wielkoformatowych konsoletach nagraniowych tej marki. Nazwa urządzenia bierze się jednak stąd, że kanały analogowe to nie wszystko, a użytkownik wykorzystujący również optyczne złącza cyfrowe ADAT ma do dyspozycji łącznie 20 kanałów wejściowych i 24 wyjściowe, co w sumie daje nam 44.

 

Audient iD44 mk II prosto z NAMM 2022


Co usprawniono w iD44 Mk II?

 
 
Producent stwierdził, że przy tym poziomie wyrafinowania technologicznego trudno wprowadzać jakieś znaczące usprawnienia, nie powodując przy tym istotnego wzrostu kosztów produkcji, a tym samym ceny rynkowej. Zdecydował się więc na ulepszenia stopniowe, co nie znaczy, że błahe. W przypadku iD44 Mk II jest to zmniejszenie poziomu THD+N konwersji cyfrowo-analogowej aż o 9 dB, do wartości -112 dB, czyli 0.00025%. Trudno tu oczekiwać od producenta, że zdradzi sposoby, jakimi to osiągnął, niemniej przekłada się to na jeszcze czystsze brzmienie miksów i dokładniejsze odwzorowanie detali.

 

[img:1]

[img:3]

 

Pod względem funkcjonalnym i obsługi właściwie nic się nie zmieniło. Delikatnemu odświeżeniu poddano wygląd interfejsu, nadając mu nieco bardziej dystyngowany charakter. Rozmieszczenie i funkcje elementów sterowania na przednim panelu pozostały właściwie identyczne, jak w wersji pierwszej, tyle że zastosowano nieco inne materiały. Zbiegło się to niejako ze zmianą stylistyki logo firmy, dlatego na przednim panelu iD44 zobaczymy już nowy logotyp – to rzecz, która pozwala już na pierwszy rzut oka odróżnić obie generacje iD44.

Wartym zauważenia drobiazgiem jest natomiast to, że wyjście słuchawkowe nr 1 uzbrojone zostało w podwójne gniazdo – TRS 1/8 oraz 1/4 cala. Nie trzeba więc stosować żadnych przejściówek. Obu gniazd można też używać jednocześnie, podłączając dwie pary słuchawek, jakkolwiek bez możliwości niezależnej regulacji głośności. Tak czy owak, do interfejsu podłączyć można w sumie trzy pary słuchawek.

 

[img:2]
 

Interfejs obsługuje aktualnie funkcję Loop-back, której działanie polega – ujmując rzecz w skrócie - na tym, iż umożliwia nagrywanie dźwięku odtwarzanego przez aplikacje uruchomione w komputerze, do którego iD44 został podłączony. Rzecz przydatna dla twórców różnego rodzaju treści.

 

[img:4]
 
więcej: audient.com
USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Audient Audient www.audient.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Audient rozwiń listę sklepów

LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości