Alcons Audio z nowym nagłośnieniem na NAMM 2022

Alcons Audio z nowym nagłośnieniem na NAMM 2022

25 lipca 2022, 13:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Alcons Audio, po rocznej nieobecności, znów zawitał do Anaheim, aby wziąć udział w targach NAMM. W tym roku Alcons Audio zaprezentował część swojej oferty w znajdującym się na terenie targów showroomie, dzięki czemu odwiedzający mogli nie tylko zobaczyć, ale również posłuchać jak grają systemy producenta z Niderlandów.

 

 

Nie zabrakło oczywiście nowości, w tym wprowadzonego w tym roku do oferty kompaktowego trójdrożnego systemu LR18, zbudowanego w oparciu o dwa woofery 8-calowe, 6.5-calowy przetwornik średniotonowy oraz 7-calowy przetwornik wysokotonowy Pro-Ribbon.

System zasilany jest w trybie Bi-amp z dedykowanych wzmacniaczy Sentinel, podobnie jak towarzyszący mu kardioidalny subbas BC332, w którym na froncie pracuje głośnik 18-calowy, zaś za maksymalnie aż 42-decybelową kancelację niskich częstotliwości z tyłu subbasu odpowiada znajdujący się tam przetwornik 15-calowy.

 

[img:1]
[img:2]

 

Inną nowością zaprezentowaną w Anaheim było point-source'owe, kolumnowe źródło dźwięku QRP20, w którym za wysokie częstotliwości odpowiada 4-calowy przetwornik Pro-Ribbon RBN401, zaś za dół pasma cztery 5-calowe głośniki, z technologią Active Coil, która zapewnia wyjątkowo niski poziom zniekształceń przy reprodukcji niskich częstotliwości, co idealnie pasuje do technologii Pro-Ribbon.

 

[img:3]
[img:4]

 

QRP20 jest zasilany i kontrolowany przez wzmacniacz ALC, który dzięki zintegrowanemu przetwarzaniu VHIR, audiofilskim stopniom wzmacniacza i obwodowi sprzężenia zwrotnego Signal Integrity Sensing zapewnia maksymalną wydajność i wysoką jakość dźwięku, z odpowiednio dużym zapasem mocy oraz niezawodnością i elastycznością działania.

 

[img:5]
 
Kolumny i głośniki Pełnopasmowe pasywne Subwoofery pasywne Systemy liniowe Wzmacniacze, końcówki mocy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Top Of The Top Sopot Festival 2022 (wywiady)
Więcej wiadomości