Aria Guitars: Nowości gitarowe i basowe na NAMM'22 - Będzie się działo!

Aria Guitars: Nowości gitarowe i basowe na NAMM'22 - Będzie się działo!

28 lipca 2022, 11:00
autor: Przemysław Rajewski
Producent: Aria
Dystrybucja: Music Info

Gitary eletryczne Aria od wielu lat stanową stały element wystroju dobrych sklepów muzycznych, także w Polsce. Instrumenty te przykuwają oko nieszablonowym wyglądem, ciekawym wyposażeniem, ale głównym ich atutem jest stosunek ceny do jakości, stanowiący wręcz wizytówkę marki. Podczas zakończonych niedawno targów NAMM, mieliśmy okazje złożyć wizytę na stoisku Arii Guitars i dowiedzieć się u źródła, co ciekawego przygotowali lutnicy z kraju kwitnącej wiśni na rok 2022.

Nowości Aria Guitars na 2022 rok prosto z NAMM

 

 

Jednym z ciekawszych punktów w ofercie producenta są instrumenty serii PE – zarówno zeszłoroczny model PE-350PG jak i tegoroczny PE-590AF. Obie konstrukcje to ciekawe podejście do tematu kształtu typu single cut, gdzie pomimo (na pozór) klasycznego kształtu znajdziemy wycięcia typu comfort cut, cieńszy niż standardowo w gitara typu LP korpus czy też łączenie korpusu z gryfem typu heel-less.

 

[img:1]
Aria PE-350PG & PE-590AF

 

Co prawda model 714 Mark II nowością nie jest, cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę fakt, że w segmencie tzw. butikowych super-stratów był jednym z prekursorów. Świetnym uzupełnieniem serii jest model 615 Mark II, będący butikowym super-tele. Aria zdecydowanie dobrze czuje się w roli prekursora.

 

[img:2]
Aria 714 Mark II

 

[img:3]
Aria 615 Mark II

 

Basiści również nie powinni czuć się rozczarowani. Model 313-BB/5 zachwyca doborem drewna, naturalnym wykończeniem oraz niestandardowa płytką maskującą. Z kolei 313-JP to bez progowa konstrukcja, nawiązująca do pewnej basowej legendy. Miłośnicy czterech strun doskonale zrozumieją aluzję.

 

[img:4]
Aria 313-BB/5

 

[img:5]
Aria 313-JP

 

Łącznikiem między światem basu a gitary są gitary barytonowe. W przypadku marki Aria jest to gama gitar JET B’Tone, którą mieliśmy okazję testować na naszych łamach. Z kolei prawdziwą perełką, przygotowaną na rok 2022 jest 212 MK2 Bowery. Już sama nazwa intryguje – Bowery jest miejscem na mapie Nowego Jorku a 212 to numer kierunkowy tamże. Sam instrument zaskakuje konstrukcją – zamiast tradycyjnych dla gitar typu hollow body f-ów, otrzymujemy tu komory drążone w korpusie a całość dopełnia mostek Bigsby. Przy tym wszystkim gitara waży zaledwie 3 kg!

 

[img:6]
Aria JET B’Tone

 

[img:7]
Aria 212 MK2 Bowery

 

Dla maniaków retro gitar producent przygotował z kolei serię DM i model 206 zarówno w wersji gitarowej i basowej. Instrumenty te nawiązują stylistycznie do konstrukcji powstałych w latach 60-tych i 70-tych XX wieku. Po szczegółowa specyfikację techniczną oraz informacje kiedy dane modele będą dostępne w Polsce, zapraszamy tradycyjnie na stronę dystrybutora.

 

[img:8]
Aria DM-206 3TS

 

[img:9]
Aria DMB-206 VW

 

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Aria rozwiń listę sklepów

Wstęp bezpłatny - wrażenia bezcenne!  Salon Focal w Warszawie
Więcej wiadomości