Bastille: nowa edycja ostatniego albumu już w sierpniu

Bastille: nowa edycja ostatniego albumu już w sierpniu

31 lipca 2022, 10:52

Bastille zapowiada rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams of The Past”, która będzie zawierać nowe utwory, współprace i covery. Wydawnictwo promuje singiel „Revolution”, który już jest dostępny w serwisach cyfrowych.

[img:1]

Na początku tego roku Bastille wydali swój długo oczekiwany album #1 „Give Me The Future”. Krążek eksploruje wolną od ograniczeń futurystyczną krainę czarów i nową falę technologii, która pozwala zagubić się w wyobraźni i podróżować w czasie. Teraz zespół zapowiada kolejną część uznanego przez krytyków wydawnictwa, trzyczęściową rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams Of The Past”.

Druga część wydawnictwa kontynuuje niektóre tematy i narracje oryginalnego albumu, zagłębiając się w piosenki, które są przesycone motywami zależności od technologii, więzi międzyludzkich i nieograniczonych możliwości życia online. Część trzecia stanowi mały powrót do uznanej serii „Other People’s Heartache”, otwierając się na współprace, covery i bezgraniczną kreatywność.Nowe piosenki coraz wyraźniej ukazują związek między przyszłością a przeszłością, na przykład w nostalgicznych kawałkach, takich jak inspirowane Graceland „Family Ties”. Napisany o wspomnieniach Dana Smitha z wizyty u jego zmarłej ciotki w RPA, utwór stanowi odpowiednik futurystycznego blasku podróży w czasie. Podobne emocje zapewnia nowy singiel – elektroniczny przebój „Revolution”.

„Revolution” to jedna z głównych piosenek „Give Me The Future”, inspirowana produkcją Quincy’ego Jonesa i „Can’t Feel My Face” The Weeknd. – Refren opowiada o intymności ludzkiego połączenia w kontekście science fiction. Mówi również o wszystkich tych niesamowitych osobach, które spędzają swoje życie na próbach zmiany świata w pozytywny sposób – wyjaśnia Dan. – Naprawdę mnie zachwycają! Jeśli jesteś jednym z nich, wynalazcą, aktywistą lub naukowcem, musisz umieć wyobrazić sobie wersję przyszłości, która jest lepsza niż ta, która istnieje, i znaleźć w sobie energię do pracy, aby ta wizja stała się rzeczywistością. Wszystko to pośród innych rzeczy, z którymi się zmagasz! Chciałem więc ukłonić się w stronę tych osób. Zanim wydarzy się coś wielkiego, większość z nich będzie miała w głowie te małe rewolucje; zmianę perspektywy, która prowadzi do czegoś większego.

Czwarty album Bastille „Give Me The Future” został okrzyknięty przez wielu krytyków ich najlepszym do tej pory wydawnictwem. Od czasu premiery, Bastille ożywili motywy albumu na arenach w Wielkiej Brytanii i podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej. Na tegorocznym Glastonbury zapotrzebowanie na sekretny i niezwykle kameralny występ Bastille było tak wielkie, że organizatorzy festiwalu musieli odgrodzić okolicę namiotu.

Zespół wkrótce zagra sety na kolejnych wielkich festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie. Już w listopadzie Bastille zaprezentują się w Polsce na żywo. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora.

Tracklista:
PART ONE – GIVE ME THE FUTURE
1. Distorted Light Beam
2. Thelma + Louise
3. No Bad Days
4. Brave New World (Interlude)
5. Back To The Future
6. Plug In...
7. Promises (by Riz Ahmed)
8. Shut Off The Lights
9. Stay Awake?
10. Give Me The Future
11. Club 57
12. Total Dissociation (Interlude)
13. Future Holds [feat. BIM]
PART TWO – DREAMS OF THE PAST
1. Back To The Innerverse (Interlude)
2. Real Life
3. Family Ties
4. Distorted Light Beam (Reprise)
5. Revolution
6. survivin’
7. No More Bad Days
8.Hope For The Future
PART THREE – OTHER PEOPLE’S HEART ACHE
1. Other People’s Heartache (Interlude)
2. Run Into Trouble [Alok x Bastille]
3. Remind Me
4. Eight Hours [Bastille x Tyde]
5. Dancing In The Dark
6. Running Away

Rock

Muzyka

All Points East i Field Day w Londynie
Więcej wiadomości