Festiwal Pukkelpop w Belgii

Festiwal Pukkelpop w Belgii

1 sierpnia 2022, 17:01

Pukkelpop to trzydniowy festiwal organizowany przez Humanistische Jongeren w Leopoldsburgu („Młodzi humaniści”), który rozpoczął się w 1985 roku. Pukkelpop rozpoczął życie jako małe lokalne wydarzenie muzyczne, zanim stał się alternatywnym festiwalem plenerowym. Pukkelpop stał się jednym z największych wydarzeń muzycznych w Europie. Festiwal to pełne przeżycie, które od ponad 30 lat promuje relacje społeczne.

Pukkelpop wybiera skład muzyczny z alternatywnym marginesem. Prawie 200 współczesnych muzycznych sensacji, żywe legendy i wizjonerscy artyści alternatywni występują na jednej z wielu naszych scen. Pukkelpop otwiera przed nami świat możliwości, od wysokooktanowego rocka po piosenkarzy i autorów piosenek low-fi, bang house i hot metal. Petit Bazar i Salon Fou wprowadzają teatr uliczny, rozrywkę i dobre samopoczucie we wszystkich znaczeniach tego słowa. Food Wood serwuje dania z całego świata, podczas gdy Baraque Futur stawia na zrównoważony rozwój.

Pukkelpop cieszy się swoimi tradycjami, takimi jak noc Boiler Party w przeddzień festiwalu. Festiwalowicze przybywają i rozbijają namioty na jednym z pobliskich obszarów kempingowych, zanim udają się w imprezowy nastrój podczas tej eklektycznej rozgrzewki. 

Odwiedzający festiwal mogą dotrzeć do Pukkelpop autostradą E313 lub E314 lub skorzystać z transportu publicznego do Hasselt lub Kiewit. Hasselt znajduje się około 20 km od Diest, 60 km od Eindhoven, 30 km od Maastricht, 50 km od Liège, 70 km od Antwerpii i 70 km od Brukseli.

Alternatywa

Muzyka

All Points East i Field Day w Londynie
Więcej wiadomości