Mikrofon bezprzewodowy + Sennheiser Digital 6000 na trasie Eda Sheerana

Mikrofon bezprzewodowy + Sennheiser Digital 6000 na trasie Eda Sheerana

5 sierpnia 2022, 12:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Ed Sheeran, od niemal początku swojej kariery, występuje na scenie z produktami Sennheiser, które należą do jego istotnego koncertowego inwentarza. W ostatnich latach występy artysty realizowane były na systemie bezprzewodowym Digital 9000, jednak teraz to system Sennheiser Digital 6000 jest w stałym użytkowaniu Major Tom - firmy produkującej koncerty Eda Sheerana w takich miejscach jak m.in.: stadion Wembley, Stade De France w Paryżu, Stadion Olimpijski w Helsinkach, nowozelandzki Eden Park i Sydney Accor Stadium.

[img:6]

Dave White
Inżynier RF

Co o systemie Digital 6000 mówi sam inżynier dźwięku?

 

Digital 6000 zapewnia tę samą perfekcję dźwiękową, ale z dodatkową elastycznością. Seria 9000 służyła nam niesamowicie dobrze, ale przy dużych koncertach z zespołem trwających wiele nocy i zaangażowaniu gościnnych artystów potrzebowaliśmy większej elastyczności. System 6000 w połączeniu z aplikacją Sennheiser Wireless Systems Manager i szerszym pasmem nam to zapewnia.

Dave White - Inżynier RF

 

[img:5]

Wykorzystywane elementy systemu bezprzewodowego Sennheiser Digital 6000 

Nadajniki z serii Digital 6000 są wyposażone w kapsułę Sennheiser MM 435 dla wokalu Eda, wybraną ze względu na kardioidalną charakterystykę kierunkową, oraz kapsułę e 945, ulubioną przez wokalistę ze względu na wąski wzorzec odbioru, dla jego zapętlonego wokalu.

 

MM 435 to przemyślany wybór na tę trasę, ponieważ mamy dużo PA i nie chcemy żadnego zlewania się dźwięków. Chociaż Ed jest blisko mikrofonu przez większość czasu, używa go w bardzo dynamiczny sposób, a MM 435 pozwala na nieco większy zasięg i odbiór.

Dave White - Inżynier RF

 

[img:1]

 

Podczas show zespół używa w sumie szesnastu kanałów Digital 6000: dla gitar Sheerana (z których ma pięć na zmianę), na trzy główne mikrofony wokalne (główny i dwa zapasowe) oraz trzy mikrofony dla zapętlonego wokalu (dwa główne i jeden zapasowy). Szesnaście kanałów Sennheiser 2050 IEM jest używanych przez Sheerana i jego zespół, który składa się z perkusji, basu, dwóch gitarzystów i klawiszy, którzy są umieszczeni na „wyspach” przed PA i również korzystają z wybranych dynamicznych mikrofonów Sennheiser.

 

Zawsze mamy ze sobą zapasowe mikrofony do wokali i instrumentów dla naszych gości, ponieważ nigdy nie wiadomo, co wydarzy się podczas tej trasy. W tej chwili mamy z nami skrzypka, który pojawia się tylko na jednym utworze, a Gary Lightbody ze Snow Patrol przyszedł na jeden koncert w Belfaście.

Dave White - Inżynier RF

 

[img:2]

 

Mikrofony Sennheisera współpracują z systemem Meyer Sound Panther PA, pierwszym na świecie używanym w trasie, oraz konsolą mikserską DiGiCo Quantum 7, z której kierownik produkcji Sheerana, Chris Marsh, miksuje zarówno FOH, jak i monitory. Oprócz solidności i stabilności, które są powodem, dla którego White od wielu lat ufa produktom Sennheisera, inżynier używa Digital 6000 także jako szerokopasmowego skanera RF, dzięki czemu nie potrzebuje zewnętrznego skanera.

 

Wsparcie techniczne Sennheisera jest również świetne, a to, co otrzymaliśmy od zespołu podczas tej trasy, było naprawdę pomocne. Aby zapewnić nam najlepszy zasięg, mamy różne anteny z rozdzielaczami i sumatorami. To skomplikowany system, więc naprawdę doceniamy pomoc, jaką otrzymaliśmy od zespołu Sennheisera, w tym Jonasa Naesby, Marcusa Blighta i Volkera Schmitta, którzy dołączyli do nas na początku trasy w Dublinie, aby upewnić się, że system działa poprawnie. Wiele się od nich nauczyłem. Peter Craig z zespołu ds. zarządzania relacjami był również bardzo pomocny, zawsze cenimy pomoc Pierre'a Moranta, który wspiera nas od dawna. Sennheiser zawsze trafia w dziesiątkę pod każdym względem, dlatego od lat używamy ich mikrofonów i systemów IEM. Mają bardzo logiczny sposób rozwiązywania problemów, a system jest stabilny i niezawodny z doskonałym dźwiękiem. I to jest dokładnie to, czego potrzebujesz.

Dave White - Inżynier RF

więcej: sennheiser.pl
Systemy bezprzewodowe Dynamiczne Mikrofony

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Pro Audio

AMP22: kompaktowy "mini" wzmacniacz instalacyjny od Audac
Więcej wiadomości