Origin Effects Halcyon Green Drive, to więcej niż kolejna kopia TS'a

Origin Effects Halcyon Green Drive, to więcej niż kolejna kopia TS'a

11 sierpnia 2022, 10:00

W zalewie klonów TubeScreamera kolejna tego typu konstrukcja może dziwić, ale gdy przyjrzymy się bliżej zaletom Origin Effects Halcyon Green Overdrive zadziwienie mija i pojawia się chęć nabycia tego, na pierwszy rzut oka, niepozornego efektu. 

 

 

Origin Effects Halcyon Green Overdrive to overdrive, nawiązujący oczywiście do TubeScreamera - legendarnej dopałki w katalogu firmy Ibanez. W przeciwieństwie do oryginału, to produkowane w Wielkiej Brytanii cacko ma kilka ciekawych udogodnień, których nie znajdziemy w oryginale. 

 

[img:2]

 

Punktem wyjścia jest rzecz jasna overdrive typu low gain, z dużą ilością środka, natomiast tym co wyróżnia produkt Origin Effects, to użycie firmowej specjalności, tj. tzw.obwodu adaptacyjnego (adaptive circuitry), pozwalającego jeszcze bardziej uwypuklić takie detale, jak zmiany głośności czy atak kostki. 

 

[img:1]

 

Następnym użytecznym dodatkiem jest potencjometr DRY, pozwalający na zachowanie nieprzetworzonego sygnału, a także przełącznik, pozwalający na zmianę między dwoma rodzajami podbicia środkowego pasma. Za transparentność sygnału odpowiada ponadto wysokiej jakości buforowany bypass.

 

 
do gitary elektrycznej Kostki podłogowe Efekty

Gitara

Baryton i thinline Tele od Harley Benton
Więcej wiadomości