Długi weekend z Undercover Festival   - doskonała alternatywa na wspólny czas w mieście dla całych rodzin

Długi weekend z Undercover Festival - doskonała alternatywa na wspólny czas w mieście dla całych rodzin

11 sierpnia 2022, 14:51

Sierpniowy weekend w mieście? Jeśli z Undercover Festival – na pewno nie ma mowy o nudzie! Przed nami wyjątkowe wydarzenie na koncertowej mapie Polski – jedyny taki festiwal w Polsce, podczas którego usłyszymy największe przeboje wszech czasów.

[img:2]

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (13 i 14 sierpnia) od godz. 15:00 Parkiem przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie zawładną światowej klasy tribute bandy, dzięki którym możemy cieszyć się najlepszą muzyką na żywo. Oprócz koncertów na najwyższym poziomie, na uczestników festiwalu czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji – pierwszoligowa scena stand upu, aktywacje dla dzieci, a także strefa food trucków.

Przez dwa dni na jednej scenie Festival wystąpi aż 10 zespołów. Usłyszymy największe przeboje w historii rocka i popu. Podczas pierwszej edycji tego wyjątkowego wydarzenia będziemy mieli okazję poznać najlepsze na świecie tribute bandy, grające w hołdzie muzycznych gigantów. Ich wyjątkowość polega nie tylko na tym, że odtwarzają muzykę swoich idoli z zaskakującą precyzją i dokładnością. Tribute bandy upodobniają się wizualnie do artystów, w których hołdzie grają. Odpowiednia charakteryzacja, kostiumy, instrumenty, światło – wszystkie te elementy dopełniają ich mistrzowski show.
Podczas Undercover Festival wystapią: Boot-Led-Zeppelin, Nirvana UK, QE2, Absolute Bowie, Coldplace, Young Elton, Oasish, Ed Sheeran Experience, Guns 2 Roses oraz Not The Rolling Stones. Czeka nas kilkanaście godzin z muzyką m.in. Eltona Johna, Gunsów, Stonesów, Zeppelinów czy artystów, których już nigdy w życiu nie będziemy mieli okazji usłyszeć na żywo – Freddiego Mercury’ego, Davida Bowiego czy Kurta Cobaina! Dzięki tribute bandom w jeden weekend możemy uczestniczyć w najważniejszych koncertach gwiazd światowego formatu!

[img:1]

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Podczas dwudniowego festiwalu będziemy mogli zwolnić i zrelaksować się w towarzystwie najlepszych w Polsce stand uperów: Wojtka Fiedorczuka, Bartka Zalewskiego, Damiana Skóry, Wojtka Pięty i Piotrka Szumowskiego.

Undercover Festival to także doskonała alternatywa do spędzenia długiego sierpniowego weekendu w mieście w gronie rodziny. Organizator przygotował mnóstwo aktywności dla dzieci – będą m.in. specjalne stoiska do kreatywnego tworzenia i zabawy, nastawione na ekoedukację. Koneserzy dobrego jedzenia na świeżym powietrzu również będą usatysfakcjonowani – na uczestników festiwalu czeka strefa foodtrucków.

Undercover to coś więcej niż koncerty – wspaniałe chwile w gronie najbliższych, na świeżym powietrzu z doskonałą muzyką na żywo. Czegoś takiego w Warszawie jeszcze nie było! - Gwarantuję, że dla wszystkich, którzy wezmą udział w Undercover Festival, będzie to najlepszy festiwal ich życia! – przekonuje Łukasz Droździel, pomysłodawca Undercover Festival.


O Undercover Festival

To wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, podczas którego na jednej scenie wystąpią najlepsze tribute bands na świecie. W trakcie swoich koncertów odtworzą
z największą dbałością o szczegóły zarówno wokal, jak i charakteryzację czy choreografię sceniczną popularnych gwiazd i kapel. Podczas dwóch dni (13-14 sierpnia) wystąpią: Boot-Led-Zeppelin, Nirvana UK, QE2, Absolute Bowie, Coldplace, Young Elton, Oasish, Ed Sheeran Experience, Guns 2 Roses oraz Not The Rolling Stones.


Czym są tribute bands?

Tribute bands to zespoły wykonujące utwory popularnych, współczesnych lub nieistniejących już zespołów i artystów solowych. Ale nie tylko. Członkowie tych formacji oddają hołd swoim idolom, jak również starają się jak najwierniej odtworzyć zachowania sceniczne czy wygląd muzyków, którymi się inspirują. Dzięki nim możemy odbyć podróż w czasie, by poczuć niezwykłą atmosferę najsłynniejszych koncertów na świecie odtworzoną z nieprawdopodobną wręcz dbałością o detale.
Najpopularniejsze tribute bands to te, które składają hołd wielkim i nieistniejącym już zespołom, takim jak: Led Zeppelin, Nirvana, Queen, oraz wykonawcom, których już nie ma wśród nas, jak David Bowie. Nawet jeśli kapele wciąż koncertują, tak jak Coldplay, Guns N’ Roses czy The Rolling Stones, fani tłumnie przychodzą na występy tribute bands, ponieważ kochają muzykę tych artystów, a nie zawsze mają okazję zobaczyć ich na żywo.
Większość tribute bands gra, by uczcić pamięć swoich muzycznych idoli, ale też pomóc ich muzyce trwać dalej, a to, co robią jest dla nich najszczerszą formą oddania hołdu.


Bilety na Undercover Festival można kupić na stronie festiwalu oraz przez eBilet, eventim i EMPIK:
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/undercover-festival/

Więcej szczegółów na www.undercoverfestival.pl

Materiały do pobrania dostępne są tutaj: https://undercoverfestival.pl/media/

Undercover Festival
[img:3]
13 i 14 sierpnia
Park przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie
Otwarcie bramek od godz. 15:00
Start koncertów o godz. 17:00

Rock Alternatywa

Muzyka

Epica zapowiada „The Alchemy Project”
Więcej wiadomości