Systemy nagłośnieniowe Alcons na OFF Festivalu 2022

Systemy nagłośnieniowe Alcons na OFF Festivalu 2022

18 sierpnia 2022, 10:00
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Bazujące na unikalnej, opatentowanej technologii Alcons ProRibbon systemy nagłośnieniowe Alcons Audio po raz kolejny zagrały na OFF Festivalu, który odbył się w dniach 5-7.08.2022 w Katowicach. Podczas tegorocznej edycji imprezy nagłośnienie holenderskiej firmy zostało użyte do nagłośnienia sceny T Tent: wykorzystano systemy LR18, QR24 oraz wzmacniacze Sentinel10. Za realizację sceny T Tent odpowiadała firma AudiofriQ.

Do nagłośnienia sceny T Tent, na której zagrali artyści z Polski, USA, UK, Holandii, Belgii i Niemiec, wykorzystano 16 modułów systemu liniowego Alcons Audio LR18 (po 8 modułów na stronę) zbudowanych w oparciu o dwa 8-calowe przetworniki LF, 6.5 calowy przetwornik MF i współosiowe 7-calowe źródło wstęgowe Pro-Ribbon w połączeniu z 12 basami BQ221 w konfiguracji mono.

 

[img:1]

 

Za wsparcie pokrycia pierwszych rzędów odpowiadały dwa modułowe głośniki kolumnowe QR24 bazujące na podwójnych 12-calowych przetwornikach Pro-Ribbon. Całość systemu napędzana była 7 autorskimi wzmacniaczami klasy Hi-End Alcons Audio Sentinel10, sterowanymi za pośrednictwem oprogramowania ALControl.

 

Systemy Alcons Audio są wyjątkowe ze względu na zastosowanie przetwornika Pro Ribbon, które w połączeniu z najwyższej jakości elementami LF i MF oraz unikalnym wzmacniaczami zapewniają w pełni przewidywalne, wyjątkowo naturalne i niezwykle selektywne brzmienie oraz w 100% zrównoważony balans tonalny przy dowolnym poziomie SPL.

Grzegorz Fotek - Prezes firmy Aplauz, oficjalnego przedstawiciela marki Alcons w Polsce

 

[img:2]

 

Użyty na scenie T Tent system zabrzmiał niespotykanie naturalnie. Nawet przy poziomach rzędu 105 dBA system nie „krzyczał", dźwięk pozostał niezniekształcony i przyjemny. Strojenie wymagało od realizatora minimalnych ruchów, ponieważ fabryczne presety są w zasadzie gotowe do grania. Co istotne, nie było konieczności ingerencji w pasmo 2-3 kHz, a jeżeli już taka wystąpiła to wynikała ona bardziej z charakteru materiału niż z systemu. Bardzo pozytywne opinie pochodziły od realizatorów zespołów Q (USA), Altin Gün (Holandia) oraz Amenra (Belgia), ich reakcją po pierwszych dźwiękach był szeroki uśmiech na twarzy i dopytywanie o nazwę systemu.

Radosław Strzeżek z firmy Aplauz, odpowiedzialny za realizację, konfigurację, pomoc zewnętrznym realizatorom i wsparcie techniczne

 

[img:3]

 

Jesteśmy dumni, że system Alcons - marki, którą reprezentujemy w Polsce – po raz kolejny zagrał na festiwalu OFF, będącym w europejskiej czołówce tego typu imprez. Cieszymy się również, że realizatorzy i artyści docenili jakość tego nagłośnienia.

Grzegorz Fotek - Prezes firmy Aplauz, oficjalnego przedstawiciela marki Alcons w Polsce

 

[img:4]
 
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe pasywne Subwoofery pasywne Systemy liniowe Wzmacniacze, końcówki mocy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości