Przegląd dostępnych na rynku talerzy perkusyjnych typu stack

Przegląd dostępnych na rynku talerzy perkusyjnych typu stack

16 września 2022, 08:00

Talerze efektowe zyskują coraz większą popularność wśród perkusistów. Występują pomiędzy nimi znaczące różnice, głownie ze względu na kształt i budowę. Dziś postaramy się przybliżyć dostępne na rynku opcje.

 

1. Meinl HCS Trash Stack 12 - Cena: 321 zł

Jest to jedna z najtańszych opcji dostępnych na rynku. Przygotowany przez Meinla stack to połączenie dwóch talerzy - w tym przypadku chiny i dziurawionego crasha. Trash stack sprawdzi się świetnie do krótkich akcentów i jako wzbogacenie zestawu. Brzmi trochę wyżej od swojego 16 calowego odpowiednika.

Link do sklepu

 

[img:2]

 

2. Istanbul Clap Stack Set 11" / 13" / 15" - Cena: 1298 zł

Instrument ten to protoplasta rozwiązania typu stack. Jego brzmienie jest naprawdę interesujące i warte tych pieniędzy. Oczywiście ze względu na jego rozmiary, musimy mocno przemyśleć miejsce ustawienia go w naszym secie. 

Link do sklepu

 

[img:3]

 

3. Paiste PSTX Splash Stack 12" / 10" - Cena: 596 zł

Chociaż chociaż seria PSTX uważana jest przez wielu za niezbyt trwałą - to warto umieścić ją w naszym zestawieniu. Jest to instrument o bardzo wybuchowym i "crispy" brzmieniu. Jego atrakcyjna cena może być kuszącym czynnikiem przy zakupie.

Link do sklepu

 

[img:4]

 

4. Zildjian FX Stack 16" - Cena: 899 zł

FX Stack to kombinacja dwóch talerzy o identycznej średnicy. Pierwszy posiadający otwory oraz wykonany w tradycyjnym wykończeniu ma jasną szklistą barwę. Bottom wykonany jest z miękkiej stali co nadaje agresywnego wydźwięku i odpowiednio tłumi górny talerz. Razem połączone odpowiadają krótkim, jasnym i surowym brzmieniem.

Link do sklepu

 

[img:5]

 

5. Meinl Byzance Vintage Smack Stack - 10" / 12" / 14" - Cena: 1372 zł

Byzance Vintage Smack Stack składa się z trzech talerzy z brązu B20 ukształtowanych tak, aby stworzyć charakterystyczny efekt dźwiękowy. Stackem można regulować przy pomocy nakrętki statywu na talerze. Mocniejsze ściśnięcie daje wyraźny atak idealny do szybkich akcentów. Luźne ustawienie zapewnia dłuższe wybrzmiewanie. 

Link do sklepu

 

[img:6]

 

6. DIRIL Ocean Stack 16" - Cena: 1419 zł

Niepowtarzalny dźwięk i wygląd serii Ocean został osiągnięty dzięki dużym otworom w talerzach, które pozwalają utrzymać kontrolę i dodają brudnego, orientalnego soundu. W segmencie talerzy 16 calowych prezentuje się naprawdę dobrze.

Link do sklepu

 

[img:7]

 

7. TURKISH STACK-1 - Cena: 1644 zł

Stack jest to połączenie chiny i talerza z serii Sirius. Wielozadaniowa blacha efektowa, idealna do szybkich akcentów. Suche, ostre pasmo wybrzmienia i duża ilość piasku powoduje, że znajdzie on zastosowanie w wielu sytuacjach muzycznych. Paleta jest naprawdę szeroka - od szybkich, agresywnych akcentów stosowanych w metalu, aż po brzmienia elektronicznych werbli słynnych w latach 80.

Link do sklepu

 

[img:8]

 

Stacki Talerze

Perkusja

NAMM 2024, czyli przegląd najciekawszych perkusyjnych nowości
Więcej wiadomości