Neumann.Berlin prezentuje nowe monitory KH 150

Neumann.Berlin prezentuje nowe monitory KH 150

23 sierpnia 2022, 11:00
Producent: Neumann
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Firma Neumann.Berlin, specjalizująca się w produkcji sprzętu studyjnego, rozszerza swoją linię referencyjnych monitorów studyjnych o model KH 150. Sterowany DSP monitor z dwoma wzmacniaczami wyposażony jest w ten sam głośnik wysokotonowy o wysokiej rozdzielczości, co wszystkie monitory studyjne Neumanna, oraz nowo opracowany 6.5-calowy głośnik niskotonowy z ultraniskimi zniekształceniami i wysoką zdolnością SPL.

 

[img:1]

 

Pomimo dość kompaktowych rozmiarów, KH 150 zaskakuje wyjątkową klarownością, nawet przy wysokim poziomie głośności, i rozszerzonym dolnym pasmem. KH 150 oferuje wyjątkowo płaską charakterystykę częstotliwościową od 39 Hz do 21 kHz (±3 dB) i jest zalecany do wszystkich zastosowań, od transmisji po produkcję muzyczną.

 

KH 150 wypełnia lukę między modelami KH 120 i KH 310, ale potrafi znacznie więcej. Jego wewnętrzny procesor DSP oferuje wiele korzyści, takich jak linearyzowana fazowo zwrotnica i nowy poziom spójności tonalnej. KH 150 jest wykonany z ekstremalnie niską tolerancją nie większą niż ± 0,8 dB! Ty też możesz to usłyszeć: reprodukcja stereo jest ostre jak brzytwa.

Stephan Mauer - Menedżer portfolio Neumanna

 

[img:3]

 

Elektronika cyfrowa umożliwia również kalibrację KH 150 za pomocą specjalnego narzędzia kalibracyjnego Neumann MA 1 Automatic Monitor Alignment (sprzedawany oddzielnie).

 

Za KH 150 stoi ta sama filozofia, co w przypadku wszystkich monitorów studyjnych Neumanna: najwyższa liniowość, najniższe zniekształcenia, brak koloryzacji i doskonała adaptacja do każdego środowiska akustycznego. W naszym dążeniu do perfekcji dźwiękowej nie tylko optymalizujemy każdy parametr samego głośnika, ale także uwzględniamy największą zmienną: środowisko odsłuchowe. Procesor DSP w KH 150 doskonale integruje się z przełomowym narzędziem do kalibracji monitorów MA 1 firmy Neumann, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk w każdym pomieszczeniu.

Ralf Oehl - Dyrektor generalny Neumanna

 

[img:2]

 

Ponadto KH 150 jest niezwykle energooszczędny. Inżynierowie Neumanna dołożyli wszelkich starań, aby opracować opatentowaną technologię wzmacniacza, która łączy doskonałą jakość dźwięku z efektywnością energetyczną klasy D. Chociaż wzmacniacze KH 150 dostarczają do 145 W dla 6.5-calowego głośnika niskotonowego i 100 W dla 1-calowego głośnika wysokotonowego, zużywają tylko 17 W bez obciążenia. Funkcja auto-standby zmniejsza zużycie energii do 0.3 W, jeśli KH 150 nie jest używany przez jakiś czas, monitor można też całkowicie wyłączy.

KH 150 oferuje wejścia analogowe i cyfrowe (S/PDIF). Monitory będą również dostępne w wariancie AES67 z redundantnymi sieciowymi portami audio AES67, które są w pełni zgodne ze standardami transmisji takimi jak ST 2110, ST 2022-7 i RAVENNA. Jednocześnie KH 150 AES67 jest kompatybilny ze strumieniami sieciowymi AES67 generowanymi przez DANTE.

 

[img:4]

 

Cena i dostępność

KH 150 i KH 150 AES67 będą dostępne w Polsce w IV kwartale 2022 r. Ceny katalogowe będą wynosi: KH 150 - 7.999 zł; KH 150 AES67 - 9.099 zł. Monitory będą dostępne w kolorze czarnym i białym.

 

Kluczowe cechy

 
  • Liniowa charakterystyka częstotliwościowa i fazowa
  • Procesor DSP zapewnia wyjątkową wydajność i automatyczne dostosowanie do pomieszczenia za pomocą narzędzia kalibracyjnego MA 1
  • Niskie częstotliwości schodzące do 39 Hz i wysoka zdolność SPL
  • Łączność analogowa i S/PDIF, opcjonalnie AES67

 

aktywne Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Neumann Neumann www.neumann.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neumann rozwiń listę sklepów

Studio

Klasyk Eventide na pokładzie DAW
Więcej wiadomości