Sztuka światła w świątyni techno - Cameo w nowym klubie ZOOM we Frankfurcie

Sztuka światła w świątyni techno - Cameo w nowym klubie ZOOM we Frankfurcie

29 sierpnia 2022, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Każdy, kto zna frankfurcką scenę klubową, od razu wie, gdzie się znajduje, wchodząc do nowego ZOOM: w dawnym klubie Cocoon, świątyni techno Svena Vätha. Ściany membranowe z niepowtarzalną strukturą plastra miodu są nadal obecne i charakteryzują pomieszczenie.

Aby ZOOM był mimo wszystko postrzegany jako niezależny klub o wartości rozpoznawczej, operatorzy Zoom Frankfurt GmbH i klient Ardi Goldman skorzystali między innymi z wiedzy projektanta oświetlenia JoJo Tillmanna. Dla poszczególnych obszarów ZOOM zaplanował między innymi reflektory punktowe marki Cameo.

 

[img:1]

 

Ardi Goldman i JoJo Tillman pracowali już razem dla klubu "Fortuna Somewhere". JoJo Tillmann okazał również wiele twórczej i kreatywnej swobody w przypadku ZOOM i był odpowiedzialny za kompletny projekt oświetlenia w budynku. Dla Tillmanna praca ze światłem w takim projekcie wykracza daleko poza klasyczne projektowanie oświetlenia:

 

[img:6]

 

Praca obejmuje coś więcej niż tylko oświetlenie, jest to o wiele bardziej instalacja artystyczna, która gra z architekturą, zmienia ją i łączy. Dlatego nadaję swoim pracom indywidualne tytuły i przechowuję je jako samodzielne dzieła w katalogu raisonné. Obecna praca w ZOOM nosi tytuł "pochłaniająca przestrzeń instalacja sztuki świetlnej" (rGB zOOM).

JoJo Tillmann - Projektant oświetlenia 

 

[img:2]

 

Przy projektowaniu parkietu JoJo Tillmann połączył dużą ilość reflektorów Cameo ZENIT W300, AZOR B1, MOVO BEAM Z100 i PixBar 600 Pro. Podczas gdy modele ZENIT W300 Wash Lights władają szerokim (efektowym) pędzlem jako światła obszarowe i stroboskopy, ruchome głowy AZOR B1 Beam podkreślają geometrię pomieszczenia przy centralnym, kulistym strumieniu świetlnym na środku sali. Zarówno MOVO BEAM Z100, jak i listwy LED PixBar 600 Pro poświęcone są innemu kształtowi geometrycznemu - trójkątowi:

 

[img:7]

 

W przypadku PixBar 600 Pro chcieliśmy zasymulować efekt pojedynczej, długiej oprawy na suficie. W efekcie uformowany z listew Cameo LED wzór był przekonujący nie tylko ze względu na szerokie spektrum kolorów, w tym UV LED, jak również geograficzną bliskość producenta i twórcy - w końcu siedziba Grupy Adam Hall znajduje się zaledwie około 25 km na północ od Frankfurtu.

JoJo Tillmann - Projektant oświetlenia

 

[img:3]

 

W otaczających salony i gastronomię pomieszczeniach 127 opraw Cameo H1 FC zapewnia elastyczne kolorowe oświetlenie. Dzięki smukłej, zredukowanej konstrukcji H1 może być bezproblemowo zintegrowany z najróżniejszymi obszarami i przekonuje również elastycznym sterowaniem.

 

[img:8]

 

Cameo w ostatnich latach wykonało duży skok z produktów konsumenckich do profesjonalnych opraw. Szczególnie zauważam to u młodszego pokolenia projektantów oświetlenia, którzy z przekonaniem używają marki Cameo. Jednocześnie czynnik cena/wydajność nadal odgrywa dużą rolę w wyborze, jak również rosnąca dostępność w dużych firmach rentalowych.

 JoJo Tillmann - Projektant oświetlenia

 

[img:4]

 

W klubie ZOOM wykorzystywane są następujące produkty Cameo:

  • 41 x Cameo ZENIT W300
  • 12 x Cameo AZOR B1
  • 71 x Cameo MOVO BEAM Z100
  • 78 x Cameo PixBar 600 Pro
  • 08 x Cameo PixBar 600 Pro IP65
  • 127 x Cameo H1

 

[img:5]

 

Fot. Jojo Tillmann

więcej: www.cameo.com
Reflektory Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo podkreśla alternatywne Stunksitzungen w Kolonii
Więcej wiadomości