D'Angelico akustycznie - 3 premierowe modele producenta

D'Angelico akustycznie - 3 premierowe modele producenta

7 września 2022, 10:00
Producent: D'Angelico

D’Angelico wchodzi w świat gitar akustycznych. I to z przytupem! Trzy premierowe modele (Tammany, Bowery & Lexington) zachwycają nie tylko oryginalnym wyglądem, ale też ciekawym wyposażeniem. Co więcej, nie ma ich za dużo – każdy z modeli powstał w ilości zaledwie 100 sztuk.

 

 

D’Angelico akustycznie, a w zasadzie elektroakustyczne. Ceniony producent prezentuje trzy modele gitar (Tammany, Bowery, Lexington) wykonanych z mahoniu (korpus,gryf) oraz drewna Merbau (podstrunnica). Świetnym pomysłem jest czarne wykończenie płyty wierzchniej, które doskonale koresponduje z naturalnym lakierem, wieńczącym resztę instrumentu. Z pewnością uwagę przykuwa również charakterystyczna dla firmy główka.

 

[img:4]
D'Angelico Premier Bowery CS

 

[img:3]
D'Angelico Premier Tammany CS

 

[img:1]
D'Angelico Premier Lexington CS

 

Wszystkie trzy modele wyposażone zostały w przedwzmacniacz oraz tuner, a to, co je wyróżnia, to kształt korpusu. Premier Tammany posiada korpus typu OM lub Grand Concert, Premier Lexington to z kolei klasyczny dreadnought, podczas gdy Premier Bowery to również dreadnought, ale z głębokim cut-away’em, pozwalającym na swobodny dostęp do wysokich pozycji.

 

  
Gitary Elektroakustyczne

Gitara

Kolejna odsłona Badlandera od MB
Więcej wiadomości