MagicQ Compact Connect & Compact Mini Connect - Nowości od ChamSys na PLASA 2022

MagicQ Compact Connect & Compact Mini Connect - Nowości od ChamSys na PLASA 2022

20 września 2022, 11:00
Producent: ChamSys

Podczas targów Plasa Show 2022, zespół ChamSys zorganizował światowe premiery nowych produktów MagicQ Compact Connect oraz MagicQ Compact Mini Connect, będących rozszerzeniem dotychczasowej rodziny MagicQ. Pokazano również inne konsolety z serii MagicQ, a także przeprowadzono szereg praktycznych szkoleń.

Nowe urządzenia oferowane przez firmę ChamSys to kompaktowe kontrolery współpracujące z oprogramowaniem dostępnym na komputerach PC/MAC/Linux. Dają one możliwość wygodnej i szybkiej pracy programistom lub operatorom - do dyspozycji użytkownika odblokowane są 64 universy ArtNet i sACN. Urządzenie wystarczy podłączyć za pomocą złącza USB-C i jest gotowe do pracy. Wymiary zarówno MagicQ Compact Connect, jak i MagicQ Compact Mini Connect umożliwiają łatwe podróżowanie w podręcznym bagażu.

 

 

Budowa nowych produktów jest smukła i lekka oraz charakteryzuje się taką samą współczesną stylistyką, jak konsolety MagicQ MQ70 i MQ50 Compact. Oba urządzenia dają pełny dostęp do możliwości oprogramowania MagicQ.

 

ChamSys MagicQ Compact Connect

MagicQ Compact Connect wyposażono w 2 bezpośrednie wyjścia DMX512 wraz z portem sieciowym umożliwiającym transmisję bezpośrednio z urządzenia (bez dodatkowych licencji lub kluczy). Konstrukcja zapewnia dostęp do parametrów z wykorzystaniem 8 enkoderów, a także kontrolę pokazu za pomocą 10 playback faderów połączonych z przyciskami Flash, Go i Select, zawiera również przyciski funkcyjne ułatwiające prace. Do tego dołączono dedykowany Grand Master i Crossfader. Całość urządzenia, zarówno przyciski jak i suwaki, zostały podświetlone dla większego komfortu pracy. Dodatkowo do dyspozycji oddano hub USB, wejście audio, port 10Scene/zdalnego sterowania oraz gniazdo oświetlenia roboczego.

 

[img:1]

ChamSys Compact Mini Connect

Compact Mini Connect, jak sama nazwa wskazuje, jest mniejszą wersją omówionego wyżej MagicQ Compact Connect. Wyposażono go w 10 podświetlanych playback faderów połączonych z przyciskami Flash, Go i Select, a także dedykowany suwak Grand Master. Posiada wbudowane 1 bezpośrednie wyjście DMX512, a także wbudowany port sieciowy do dystrybucji ArtNet i sACN. Sprawdzi się zarówno do sterowania dużymi pokazami, jak i ekonomiczne rozwiązanie w postaci zapasu dla większych konsolet serii MagicQ.

 

[img:2]

ChamSys MagicQ MQ500M Stadium

Poza nowymi produktami zaprezentowano również popularną konsoletę MagicQ MQ500M Stadium. Obsługuje ona aż do 256 universów bezpośrednio z konsolety, bez potrzeby stosowania zewnętrznych procesorów. Pełne podświetlenie RGB, w pełni zmotoryzowanych faderów oraz enkoderów zapewniających 42 playback’i, jak również podświetlona klawiatura dla wygodniejszego programowania. Poza tym 12 przycisków macro, dwa 15-calowe wbudowane wyświetlacze, podwójny zmotoryzowany fader typu crossfade, a także wbudowany wizualizator MagicVis z pełną obsługą wiązek i gobo.

 

[img:3]

ChamSys MagicQ MQ70 Compact

Kolejnym produktem była popularna konsoleta MagicQ MQ70 Compact, również mieszcząca się w bagażu podręcznym. Wyposażona jest w 10.1-calowy wyświetlacz wielodotykowy, a także podświetlane enkodery i fadery. Obsługuje 24 universy z możliwością rozbudowania do 48. Posiada 3 porty sieciowe umożliwiające transmisję ArtNet i sACN bezpośrednio z konsoli, jak również posiada 4 fizyczne porty DMX obsługujące RDM. Co ciekawe, wyposażona została we wbudowaną obsługę WIFI, dzięki czemu może szybko połączyć się z aplikacją ChamSys MagicQ Remote. Do tego wbudowany UPS chroniący przed utratą zasilania, mimo tego, że charakteryzuje się niskim zużyciem energii, a także nie wymaga wentylatora chłodzącego. Zintegrowane wejścia i wyjścia MIDI oraz LTC umożliwiają integrację pokazu z systemami sterowania audio.

 

[img:4]

Rebbecca Cadd, specjalista ds. produktu ChamSys, Dan Coombs, kierownik ds. wsparcia i serwisu firmy, Ash Henbrey, kierownik ds. wsparcia i integracji oprogramowania w ChamSys oraz James Harrison, menedżer produktu i wsparcia firmy przeprowadzili sesję Q&A oraz serię szkoleń i spotkań przybliżających użytkowników do obsługi systemu MagicQ. Te codzienne sesje zapewniły odwiedzającym PLASA możliwość kontaktu z produktami i informacjami, których potrzebują, aby przenieść swoje pokazy na wyższy poziom.

 

Sterowniki

Oświetlenie

Śledzenie case'ów w transporcie? Z Adam Hall i Apple to możliwe!
Więcej wiadomości