NoVela „18 łez” (recenzja)

NoVela „18 łez” (recenzja)

11 września 2022, 14:10

Od premiery debiutanckiego albumu warszawskiej grupy NoVela minął ponad rok, zespół nie zamierza jednak zwalniać tempa. 13 maja formacja wypuściła EP-kę, czy warto po nią sięgnąć?

[img:1]

Z młodymi stażem zespołami bywa tak, że trudno zauważyć z początku ich potencjał. NoVela ten potencjał z całą pewnością ma, jednak czy odniosą sukces? Czas pokaże. Są jednak na dobrej drodze do tego, z przynajmniej dwóch powodów. Nie dają o sobie zapomnieć na zbyt długo, zapewniając sobie tym samym stałą obecność w mediach, również za sprawą nowego materiału. Na dodatek właśnie mogą dopisać do swojego konta współpracę ze znanymi i uznanymi muzykami. Efekt możecie podziwiać na wspomnianej EP-ce.

Krążek otwiera piosenka „Już czas”. To całkiem zgrabna kompozycja. Tekstowo możemy dopatrzyć się w niej historii końca miłości. Ten utwór ma spory potencjał radiowy. To rock w lekkiej i przyjemnej odsłonie. Potencjał na hit ma także „Co się zmienia”, z tekstem, który w moim odczuciu mówi o byciu sobą i zmianach, które zachodzą z czasem w naszym życiu. To niczym współczesne – panta rhei (wszystko płynie).Nieco dłużej warto zatrzymać się przy tytułowym utworze. „18 łez” to kawałek napisany przez Marka Kościkiewicza. Za tekst odpowiada Marek Dutkiewicz. Oba nazwiska mogą brzmieć dla Was znajomo i to nie bez przyczyny. Na koncie Marka Dutkiewicza znajdują się takie hity jak „Aleja gwiazd”, „Za ostatni grosza” czy „Windą do nieba”. A Marek Kościkiewicz to pierwszy lider zespołu De Mono. Jest autorem tekstów i muzyki największych hitów tej formacji. Do tej pory muzycy nigdy nie połączyli sił. Efekt, który znajdziemy na płycie, jest całkiem udany. I myślę, że ma szansę na radiową karierę. Na albumie znalazł się także cover utworu Urszuli „Powiedz ile masz lat”. W tej wersji piosenka nabrała nieco więcej pazura i myślę, że może spodobać się zarówno fanom polskiej wokalistki, jak i tym, dla których będzie to dopiero pierwsze spotkanie z tą piosenką. 

Zapowiadający album tytułowy utwór, został dobrze przyjęty przez publiczność. W moim odczuciu płyta również ma spory potencjał. Składają się na nią, co prawda, tylko cztery utwory, ale już taka liczba pozwala zauważyć, że zespół ma sporo do zaoferowania. Choć brzmieniami nawiązuje niekiedy do ubiegłych dekad, to świetnie odnajduje się w obecnej rzeczywistości. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością warszawskiej formacji, to dobry czas, aby w tej przystępnej formie to nadrobić. A później pewnie sami sięgnięcie po ich debiut.\

Autorka recenzji: Monika Matura
Informacje o albumie:
Wykonawca: NoVela
Tytuł: "18 łez" 
Tracklista:
1. "Już czas"
2. "Co się zmienia"
3. "18 łez"
4. "Powiedz ile masz lat"

Rock Polskie Alternatywa

Muzyka

Dropkick Murphys wydali akustyczny album
Więcej wiadomości