Kapsuła mikrofonowa Earthworks SR3314 dla popularnych systemów bezprzewodowych

Kapsuła mikrofonowa Earthworks SR3314 dla popularnych systemów bezprzewodowych

21 września 2022, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Earthworks
Dystrybucja: MBS Sp. z o.o.

Są takie branże, np. samochodowa, w których producenci wytwarzają swoje wyroby w taki sposób, aby broń Boże nie pasowały do nich części od innego wytwórcy. I gdyby nie obowiązujące tu regulacje branżowe, to zapewne nawet zwykłe żarówki byłyby w każdym samochodzie inne. Oczywiście z biznesowego punktu widzenia ma to sens, ale zdecydowanie nie ułatwia życia użytkownikom. 

Na szczęście w światku muzycznym mamy przykłady wzajemnej kompatybilności. Jednym z nich jest nowa kapsuła mikrofonowa Earthworks SR3314. Skonstruowana została ona w taki sposób, aby łączyć się i „dogadywać” z nadajnikami systemów bezprzewodowych Shure (ULX-D, QLX-D i Axient), Audio-Technica (serie 3000, 5000 i 6000), a także Lectrosonics (HH i HHa) oraz Line 6 (V75 i V55). Inaczej mówiąc, z tymi wyposażonymi w złącza o średnicy 31.7 mm (1.25 cala), z trzema koncentrycznymi pierścieniami kontaktowymi.

 

[img:3]

Kapsuła Earthworks SR3314

Kapsuła SR3314 cechuje się kardioidalną charakterystyką kierunkową i radzi sobie z przetwarzaniem częstotliwości w paśmie dalece szerszym, niż standardowy zakres audio, bo w górę sięgającym aż 30 kiloherców. Jak twierdzi producent, brzmienie SR3314 jest naturalne, otwarte i bogate, a efekt zbliżeniowy występuje w minimalnym stopniu. Za resztę odpowiada przetwornik nadajnika.

[img:1]

Maksymalne ciśnienie akustyczne, z jakim kapsuła daje sobie radę, wynosi 133 dB SPL, współczynnik wprowadzanych zniekształceń harmonicznych nie przekracza 3 procent, a poziom szumów własnych kapsuły to 22 dBA. SR3314 pracuje z efektywnością 6.5 mV/Pa, a do działania wymaga napięcia od 3 do 6 woltów.

 

[img:2]

 

Kapsuła SR3314 ma dość intrygujący wygląd, waży niecałe 20 dekagramów i ma wymiary 84 x 40.6 x 37 milimetrów. Membranę chroni stalowa siatka, zaś potencjalny nabywca ma do wyboru trzy wersje kolorystyczne: w całości w kolorze stalowym bądź czarnym, lub z czarną obudową, a siatką w naturalnym kolorze stali.

Firma Earthworks jest znana z wysokiej jakości przemyślanych produktów. Dlatego warto zainteresować się nową konstrukcją, zwłaszcza jeśli ma się w inwentarzu systemy bezprzewodowe wspomnianych producentów. Zawsze to jakaś nowa opcja brzmieniowa…

 

[img:4]
 
Systemy bezprzewodowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Earthworks

Dystrybucja w Polsce:

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Earthworks rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Q-SYS ogłasza kolejną ewolucję swojej platformy programowej
Więcej wiadomości