Stagepas 1K mkII & DXL1K - Yamaha poszerza ofertę mobilnych systemów nagłośnieniowych

Stagepas 1K mkII & DXL1K - Yamaha poszerza ofertę mobilnych systemów nagłośnieniowych

13 września 2022, 09:00

Yamaha Corporation dołącza do swojej oferty dwa nowe mobilne systemy nagłośnieniowe - Stagepas 1K mkII i DXL1K.

Stagepas 1K to uniwersalny, przenośny system PA - wyposażony w 10 driverów 1.5" i kompaktowy subwoofer bass-reflex z przetwornikiem 12", wszystkie napędzane przez wzmacniacz klasy D - który zapewnia profesjonalną jakość dźwięku z zajmującego niewiele miejsca systemu o smukłym profilu, charakteryzującego się szybką i prostą konfiguracją. Teraz ulepszone funkcje i zdalne sterowanie w nowej wersji mkII czynią go jeszcze bardziej elastycznym i potężnym.

 

 

Dzięki szerokiemu pokryciu - 170° (w poziomie) na 30° (w pionie) - Stagepas 1K zapewnia równomierny, wysokiej jakości dźwięk dla całej publiczności. Wbudowany mikser cyfrowy oferuje szerokie możliwości, z trzema mikrofonowo-liniowymi wejściami mono, wejściami stereo, a także prostą obsługą 1-pokrętłowego korektora i trybu Muzyka/DJ/Mowa, umożliwiając użytkownikom szybkie i łatwe uzyskanie pożądanego brzmienia.

 

[img:2]

 

Nowy Stagepas1K mkII, w stosunku do wersji mkI, oferuje większy poziom ciśnienia akustycznego i bardziej elastyczne, zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami, które sprawiły, że system pierwszej generacji jest tak popularny.

 

[img:1]

 

Całkowicie przeprojektowany wzmacniacz klasy D o mocy 1100 W zapewnia najwyższy w swojej klasie poziom SPL, 125 dB, umożliwiając użytkownikom obsługiwanie jeszcze bardziej wymagających odpowiedniej głośności występów. Funkcjonalność systemu została wzbogacona o STAGEPAS Controller - całkowicie nową aplikację, która umożliwia zdalne sterowanie wszystkimi parametrami STAGEPAS 1K mkII za pomocą urządzenia z systemem Android lub iOS.

 

[img:4]

 

Ponadto funkcja wywoływania scen umożliwia zapisywanie i przywoływanie ustawień dla poszczególnych utworów lub aplikacji, skracając czas konfiguracji podczas prób lub występów.

 

 

Yamaha DXL1K

Uzupełnieniem Stagepas 1K mkII jest nowy DXL1K, bardzo pożądany „siostrzany” system bez wbudowanego miksera. Wyposażony w identyczny wzmacniacz i głośniki, wysokiej jakości konstrukcję i smukły profil, DXL1K zapewnia ten sam potężny dźwięk co Stagepas 1K mkII. DXL1K może być używany zarówno jako oddzielny system, sterowany z osobnego miksera, jak również łączony z Stagepasem w rozszerzony system nagłośnieniowy, z możliwością pracy tak w układzie mono, jak i stereo.

 

[img:3]

 

Stagepas 1K jest dobrze znanym i bardzo popularnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy małych i średnich zastosowań nagłośnienia na całym świecie. W drugiej generacji zwiększyliśmy jego moc wyjściową i funkcjonalność, a także jego możliwości rozbudowy o nowy DXL1K. DXL1K nadaje się również jako główny system PA, używając oddzielnego, kompaktowego miksera. Jesteśmy głęboko przekonani, że zaktualizowane Stagepas 1K mkII i DXL1K pomogą szerszemu gronu użytkowników - od muzyków po profesjonalnych inżynierów dźwięku - w dostarczaniu najlepszych występów na ich scenie.

Thomas Hemery - Dyrektor generalny działu marketingu i sprzedaży Yamaha Pro Audio

 

[img:5]

więcej: pl.yamaha.com
Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

40 km kabli i 1120 kanałów audio. Cavatina Hall w cyfrach
Więcej wiadomości