Przegląd LED'owych nowości oświetleniowych Robe 2022

Przegląd LED'owych nowości oświetleniowych Robe 2022

29 września 2022, 11:00
Producent: Robe
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Targi Plasa były okazją do premier oświetleniowych od firmy Robe, która rozszerza serię produktów „i”, posiadających stopień ochrony IP65 - odpornych na warunki atmosferyczne. Oprawy te także wyposażono w silnik LED TE (Transferable Engine – ang. wymienny silnik) o aktualnie największej mocy. Nowościami są między innymi iForte, a także oprawy iSpiider oraz iBeam 250

Kolejnymi produktami wartymi uwagi są Painte oraz TetraX (LED bar z możliwością ciągłego obrotu 360°), popularny LEDBeam 350, a także nagrodzona poprzez ABTT seria T11 będąc rozwiązaniem oświetleniowym 3 w 1 dla teatrów i sal koncertowych. 

Oświetleniowe nowości Robe 2022:

 

Nowości Robe z targów Prolight + Sound 2022

 

Oprawa iForte

Najpotężniejsza seria od Robe iSeries wciąż się rozwija wraz z iForte o stopniu ochrony IP65, który łączy ogromną moc i wiele efektów w pakiecie gotowym na wyzwania trudnych warunków atmosferycznych. Jest jedynie 1.5 kg cięższy niż standardowa oprawa Forte, oferując przy tym wszystkie funkcje oraz identyczne parametry jak oryginalna oprawa. Dzięki temu możliwa jest bezproblemowa integracja obu typów.

 

[img:1]

 

Pomysłowy system ochrony nie utrudnia w żaden sposób przeprowadzania standardowej konserwacji czy też prac takich jak wymiana TE lub gobo, na miejscu bez żadnych dodatkowych narzędzi. Wbudowany system RAINS™ (Robe Automatic Ingress Neutralization System – ang. automatyczny system ochrony przed wnikaniem) zarządza kontrolą wilgotności, temperatury oraz ciśnienia, wykorzystując do tego aktywne monitorowanie do automatycznego usuwania wilgoci wykrytej w urządzeniu, zapewniając przy tym najwyższą wydajność.

 

Ruchoma głowica Painte

To kompaktowa ruchoma głowica LED, która zapewnia ciche oraz wysokiej jakości rozwiązanie na krótkie i średnie dystanse. Strumień światła na wyjściu jest na poziomie 14900lm, gwarantując białe, czyste światło z nieograniczonym mieszaniem kolorów dzięki zaawansowanemu systemowi CMY.

 

[img:4]

 

Oprawa iBeam 250

Oferuje możliwości zarówno oprawy typu wash jak i beam. Cechuje ją prędkość, kolor, zakres zoom. Idealne oświetlenie w zarówno małych jak i w dużych zastosowaniach. iBeam 250 to odpowiednik oprawy LEDBeam 150 i posiada wszystkie jego najlepsze cechy. Również zgodność z IP65.

 

[img:2]

 

TetraX

Rozszerzona wersja serii Tetra wyposażono w możliwość dynamicznego ruchu panoramy z możliwością niezwykle szybkiego ciągłego obrotu, znacznie zwiększając możliwości efektowe urządzenia. Każdy z 9 równomiernie rozłożonych pikseli generuje ultra wąską wiązkę o kącie 4°, które łącząc się, tworzą jasny i wyraźny arkusz światła. Zhomogenizowane wiązki i płynny, zmotoryzowany zoom 11:1 zapewnia przejście do rozmycia przy kącie 45°.

 

[img:5]

 

LEDBeam 350

Niezwykle mocny, wyraźnie zaznaczający swoją obecność. Pomaga w tworzeniu jeszcze szybszych efektów przemiatania wiązkami lub zalewania światłem. Posiada spektakularny zakres zoom od 3.8° do 60°, a innowacyjna technologia powlekania soczewek sprawia, że są one wyraźniejsze i wolne od zadrapań. Dodatkowo oprawa wyposażona w zaawansowaną technologię Cpulse, sterującą szerokością modulacji i zapobiegającą migotaniu w kamerach. Dzięki temu oprawa świetnie sprawdzi się podczas pracy nawet z najbardziej zaawansowanymi kamerami UHD.

 

[img:3]

 

Seria T11

Oprawy T11 Profile, Fresnel i PC wyposażone są w silnik LED MSL-TE 350W. Wielospektralne wymienne źródło światła generuje 16 700 lumenów, zachowując przy tym spójność kolorów, pełną kontrolę nad wiązką oraz responsywność. T11 poprzez jedno urządzenie całkowicie zrewolucjonizuje sposób, w jaki używane są tradycyjne oprawy. Zapewnia wszystkie funkcje, elastyczność i wydajność, których wymagają najlepsi projektanci oświetlenia na świecie.

Szybko wymienna optyka, niesamowity SuperZoom od 5 do 50 stopni oraz unikalna koncepcja Robe TE gwarantują, że seria T11 oszczędza czas i pieniądze, umożliwiając przy tym racjonalizację ilości składowanych i wykorzystywanych urządzeń.

 

[img:6]

 

Nowością jest takżę T11 Profile MFS (Manual Follow Spot). Uzupełnia on obecną gamę T11, oferując praktyczne, kompaktowe i w pełni funkcjonalne rozwiązanie typu follow spot. Boczne uchwyty montażowe są ergonomicznie zaprojektowane, tak aby umożliwić dostęp do przycisków sterujących na tylnym panelu wyświetlacza. Sterowanie ściemniaczem odbywa się za pomocą dedykowanego suwaka zamontowanego na uchwytach, dzięki czemu operator może skupić się na właściwym ustawieniu i podążaniu za obiektem.

 

Robe T11 na targach PL+S'22

 

Zaproszenie na Prolight OnTour'22:  

Jak oszczędzać na oświetleniu?

zobacz szczegóły: 

https://www.infomusic.pl/artykul/56927,jak-oszczedzac-na-oswietleniu-przyjdz-na-prolight-ontour-22

 

więcej: www.robe.cz
Profilowe PC, Fesnel Reflektory beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Oświetlenie

Aura XIP od Martina - Zwycięzca na Targach PLASA w Londynie
Więcej wiadomości