Mikrofony Austrian Audio w trasie koncertowej z Nocnym Kochankiem

Mikrofony Austrian Audio w trasie koncertowej z Nocnym Kochankiem

19 września 2022, 09:00
Producent: Austrian Audio
Dystrybucja: ESS Audio

Realizator dźwięku Wojciech Cichocki od wielu lat jest znany na polskiej scenie muzycznej. Współpracował między innymi z takimi muzykami jak Acid Drinkers, Ania Wyszkoni, Decapitated i Łzy. Od dłuższego czasu korzysta z wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych Austrian Audio OC818 i małomembranowych CC8. Oto jego opinia na ich temat:

 

Zakończyliśmy z Nocnym Kochankiem pierwszą serię koncertów plenerowych. Na koncertach tych dzięki uprzejmości firmy ESS Audio mogłem przetestować mikrofony nowej na rynku firmy Austrian Audio. Nie będę się rozpisywał na temat charakterystyk i parametrów tych „sitek”, ponieważ moi znakomici poprzednicy zrobili to w sposób pełny i doskonały - nie ma sensu powielać tych samych zdań. Powiem tylko, że miks bębnów zarówno z frontu jak i w odsłuchu dousznym zyskały dzięki tym znakomitym mikrofonom nowy wymiar i głębię. A używałem do tej pory rownież świetnych mikrofonów EV. Jednak mikrofony AA to zupełnie inna liga (jak też i półka cenowa - ale coś za coś - a warto). 

Wojciech Cichocki - Realizator dźwięku

 

[img:1]

 

Zdecydowanie polecam mikrofony Austrian Audio OC818 i CC8. Są znakomitą i poważną konkurencją dla swoich - droższych odpowiedników takich firm jak AKG, DPA etc. Sprawdziłem też znakomity mikrofon wokalny OD505, który sprawdził się na scenie Nowego Kochanka na wokalu, flecie oraz na koncercie Pani Krystyny Giżowskiej. Chórki przy użyciu tego mikrofonu śpiewała swoim aksamitnym głosem Joanna Karkoszka. Trzeba się było naprawdę postarać, żeby jeden z referencyjnych mikrofonów Shure’a wypadł równie dobrze jak Austrian Audio.

Wojciech Cichocki - Realizator dźwięku

 

[img:2]

[img:3]
 
Systemy bezprzewodowe Dynamiczne Mikrofony

Gdzie kupić?

Austrian Audio Austrian Audio austrian.audio

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Pro Audio

40 km kabli i 1120 kanałów audio. Cavatina Hall w cyfrach
Więcej wiadomości