Vintage Pedals - Nowe efekty od Orange, nawiązujące do klasyki lat 70-tych

Vintage Pedals - Nowe efekty od Orange, nawiązujące do klasyki lat 70-tych

24 września 2022, 09:00
Producent: Orange Amps

Orange wraca do korzeni – seria Vintage Pedals to trzy modele (Distortion,Phaser oraz Sustain), które nawiązują do oryginalnych konstrukcji firmy z lat 70-tych. Warto podkreślić, że o ile klasyczne brzmienia zostały zachowane, mamy tu również kilka wyczekiwanych, współczesnych udogodnień.

 

 

Orange Vintage Pedals to seria trzech modeli (Distortion, Phaser & Sustain), które bazują na ikonicznych konstrukcjach pomarańczowego producenta z lat 70-tych. Sustain to clean boost, idealny do subtelnego podbijania głośności sygnału, phaser pozwala uzyskać psychodeliczne brzmienia lat 70-tych. Jedynie distortion jest nową konstrukcją, posiadającą współczesny układ, ale brzmieniowo zdecydowanie tkwiącą w czasach, gdy na listach przebojów królowali Led Zeppelin czy Jimi Hendrix.

 

[img:1]

 

Co prawda ogólny design serii Vintage Pedals został zachowany, to modele te posiadają kilka przydatnych, współczesnych udogodnień. Lamka LED oraz możliwość zasilania baterią to z pewnością miłe udogodnienia. Cieszy również o wiele bardziej cicha praca urządzeń (w porównaniu do pierwowzorów) oraz obecność bufferowanego bypassu (Disotrtion).

 

[img:2]
 
do gitary elektrycznej Kostki podłogowe Efekty

Gitara

Lava ME 3 po tuningu - Nie tylko estetycznym
Więcej wiadomości