MAC Aura XIP - Oświetlenie LED zewnętrzne i teatralne w jednym. Game changer?

MAC Aura XIP - Oświetlenie LED zewnętrzne i teatralne w jednym. Game changer?

22 września 2022, 18:00
Producent: Martin Professional
Dystrybucja: Stage Source SA

Martin Professional przedstawia światu nową ruchomą głowicę MAC Aura XIP. To wysokiej klasy oświetlenie LED typu wash, wyposażone w efekt filamentu aury oraz szereg rozwiązań technologicznych, które redefiniują uniwersalną koncepcję oświetlenia wykorzystywanego do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

[img:8:R]Głowica Mac Aura XIP to najnowszy dodatek Martin'a do rodziny MAC Aura oraz pierwsze oświetlenie tego producenta o tak wszechstronnym zastosowaniu. Przyjęto zasadę "zero kompromisu" względem wagi, rozmiaru i estetyki.

Martin z nowym oświetleniem podnosi poprzeczkę konkurencji na rynku i z pewnością znajdzie odbiorców takich jak teatry, studia telewizyjne, ale również firmy rentalowe i oświetleniowe. Równomierne pokrycie światłem z miękkimi krawędziami, minimalna ilość rozproszonego światła, intensywna wiązka w przestrzeni i ulepszone sterowaniem źródłem światła to tylko niektóre atuty urządzenia.

Dodając przy tym możliwość cichej pracy, tak cenionej np. w teatrze, z drugiej strony pracy w trudnych warunkach atmosferycznych jak deszcz, śnieg i kurz, Mac Aura XIP ma potencjał do bycia "Game changer'em" na rynku oświetlenia. 

 

MAC Aura XIP

Video prezentacja możliwości

 

Wszechstronne zastosowanie 

Budowa zewnętrzna MAC Aura XIP łączy w sobie pomysłowość i wydajność. Kluczową elektronikę szczelnie zabezpieczono, jednocześnie eksponując system chłodzenia, co pozwala na cichą pracę oraz wagę XIP idealnie sprawdzi się w instalacjach teatralnych, studiach telewizyjnych. Ważąc zaledwie 8.9 kg, MAC Aura XIP jest najmniejszą i najlżejszą lampą typu wash w swojej kategorii, co znacznie zmniejsza koszty transportu i wpływ na środowisko. Oferuje również łatwiejszą obsługę i podwieszanie dzięki uchwytom na ramionach i w podstawie, wyświetlaczowi zasilanemu bateryjnie oraz mocowaniom typu omega.

XIP w studiu telewizyjnym i teatrze

Dzięki możliwości sterowania częstotliwością pracy diod LED, głowica emituje równomierne światło pozbawione migotania. Posiada również regulację koloru zielony-magenta tak, aby dopasować się do innych urządzeń w otoczeniu kamer. 

[img:11]

[img:2]

[img:5]

 

Optyka 

MAC Aura XIP oferuje zmienną i skalibrowaną zmianę temperatury kolorów, ma ponad 200 wbudowanych makr z efektami, szybki ruch oraz zakres pracy zoom od 8.8 do 49.3°. Mieszanie kolorów RGB zapewnia jasne i żywe barwy, a także miękkie pastele i odcienie bieli, które są fabrycznie skalibrowane z wykorzystaniem pełnej kalibracji kolorów firmy Martin. Oferuje łączność DMX, Art.-Net / sACN / P3 dla wielu opcji sterowania.

Pełna kontrola nad pikselami wraz z możliwościami wideo mapingu na wiązkę, aurę lub oba, zapewnia nowe i niesamowite wrażenia tworząc intrygujące efekty sceniczne. 

Pomimo tego, że MAC Aura XIP jest bardzo podobny do MAC Aura XB pod względem wielkości i wydajności, ma niezwykłe ulepszenia, takie jak węższy zoom, który zapewnia wiązkę o większej intensywności oraz mniejszym rozproszeniu światła. MAC Aura XIP oferuje opcjonalny tryb wysokiego CRI / TM-30 / TLCI dla bardziej rzeczywistego odwzorowania kolorów np. kostiumów w wymagających warunkach telewizyjnych i teatralnych.

Ciekawy efekt filamentu tj. włókna ledowego przypominającego żarnik, jest niewątpliwym wzbogaceniem wizualnym oprawy. 

[img:7]

  

Specyfikacja techniczna:

 
 • Silnik światła: 7 × 60W RGBW LED Beam + 12 × 4W RGBW LED Aura
 • Wysoka wydajność 6000 lumenów
 • Wysoka intensywność: 440 000 cd
 • Beam piksele: 7 × diody LED
 • Aura piksele: 12 × włókien
 • Ciasna wiązka i piękne pole pokrycia
 • Skalibrowany przy użyciu kalibracji pełnej gamy kolorów Martina
 • Kontrola CTC: 1500 – 12850 K
 • Sterowanie przesunięciem zieloney – magenta
 • Opcjonalny tryb emulacji żarnika
 • Tryb wysokiego CRI / TM-30 / TLCI
 • Zmienna kontrola częstotliwości LED
 • Ponad 200 wbudowanych makr efektowych z kontrolą koloru pierwszego planu, koloru tła, szybkości i kierunku
 • Ultracichy system chłodzenia
 • Szybkie ruch pan, tilt i zoom
 • Zoom: 8.8 – 49.3˚
 • Sterowanie: DMX, Art-Net, sACN i P3
 • Waga 8.9 kg
 • Wymiary: 338 × 380 × 226 mm

 

[img:9]

[img:10]

[img:6]

[img:14]

 

wash Oświetlenie architektoniczne Oświetlenie led Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Martin Professional Martin Professional www.martin.com

Dystrybucja w Polsce:

Stage Source SA

tel.: +48 780 164 609
Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 09-17

NIP: 701 078 01 50

REGON: 368 851 112
KRS: 0000705980

adres:
Al. Wilanowska 263 02-730 Warszawa

Oświetlenie

Śledzenie case'ów w transporcie? Z Adam Hall i Apple to możliwe!
Więcej wiadomości