Święto broadcastu — LAWO IP MEDIA DAY 2022 — jak było?

Święto broadcastu — LAWO IP MEDIA DAY 2022 — jak było?

12 października 2022, 12:12
autor: Daniel Zimerman
Producent: Lawo

Wydarzenie LAWO IP MEDIA DAY, skupiające branżę broadcastową, to już kolejna edycja spotkania organizowanego przez firmę LP Systems — dystrybutora urządzeń LAWO w Polsce.

22 czerwca, ponownie w Hollywood Studio w Warszawie, zagościli przedstawiciele zarówno publicznych, jak i komercyjnych stacji radiowych i telewizyjnych oraz firm związanych z produkcją audio / video, uczestnicząc w szeregu prezentacji poświęconych rozwoju technologii.

IP, w nazwie wydarzenia, definiuje w zasadzie kierunek rozwoju branży audio / video na świecie. Obecne możliwości technologiczne, trendy i aspekty ekonomiczne nie pozostawiają złudzeń, że broadcast i IP są już w zasadzie nierozłączne. 

Podczas trwania LAWO IP MEDIA DAY odbyły się panele eksperckie i spotkania z przedstawicielami LAWO i LP Systems. Tematami omawianymi przez prelegentów były zagadnienia związane z nowoczesnymi narzędziami do realizacji produkcji telewizyjnej i radiowej. Składają się na to specjalistyczne urządzenia wraz z oprogramowaniem oraz narzędzia do monitorowania sieci i przepływu danych, zarządzania infrastrukturą IP audio i video w złożonej architekturze stacji telewizyjnej. Przedstawiono również możliwości i korzyści z realizacji zdalnej produkcji wydarzeń „na żywo”. Organizatorzy nie zapomnieli także o strefie relaksu, w której uczestnicy mogli odpocząć w przerwach.

 

LAWO IP DAY 2022

 

[img:2]

Jarek Kierkowski
LP SYSTEMS

Żartujemy w naszym zespole, że jesteśmy bardziej firmą edukacyjną niż sprzedażową. I to jest prawda! Nie da się sprzedawać wysokopółkowych, skomplikowanych technologii bez trzymania wysokiego poziomu edukacji. Jeżeli nie pomożemy naszym Klientom jako eksperci, oni nigdy nie wrócą do nas jako do sprzedawców.

W związku z tym, pierwszym naszym zadaniem jest edukacja i podnoszenie świadomości – zarówno naszej, jak i naszych Klientów, pomoc w wyborze technologii, wybór właściwej ścieżki, czasem wybór etapowania pewnych inwestycji, a dopiero konsekwencją tych wszystkich działań — czasami zajmujących wiele miesięcy czy lat — jest dokonywanie inwestycji.

Zachęcamy Klientów do kontaktu z nami, jesteśmy w stanie poprowadzić wiele szkoleń i rozmów dotyczących przyszłości technologii. To jest nasza pasja, nie tylko praca, którą wykonujemy.

 

Agenda

[img:6]

Fotorelacja z wydarzenia:

[img:3] 

Krosownice AV Rejestrator Monitory Kamery Telewizja przemysłowa Miksery video Konwertery i splitery Software Video i kamery Mediaserwery Projektory Multimedia Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Wzmacniacze i miksery instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości