Sygnatura nad sygnatury - Gibson Kirk Hammett Greeny Les Paul!

Sygnatura nad sygnatury - Gibson Kirk Hammett Greeny Les Paul!

27 września 2022, 11:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: Lauda Central Europe

To będzie sygnatura nad sygnaturami. Bez dwóch zdań. Legendarny Gibson Les Paul „Greeny”, którego właścicielem jest Kirk Hammett (a wcześniej przeszedł przez ręce Garego Moora i Petera Greena) doczekał się limitowanej serii wprost z Custom Shopu. Powstanie zaledwie 50 egzemplarzy. Cena? Mamy nadzieję, że siedzicie – 50 000. Dolarów!

 

 

Jedna z najsłynniejszych gitar świata doczekała się limitowanej edycji. Gibson Les Paul Standard z 1959 roku, którego właścicielami byli Peter Green (Fleetwood Mac), Gary Moore (solo, Thin Lizzy), a obecnie znajduje się w kolekcji Kirka Hammetta z zespołu Metallica, to instrument z jednym z najbogatszym CV w świecie muzyki.

 

[img:2]

 

Gitara została pieczołowicie odwzorowana w stosunku do oryginału, a zarazem wyposażone we współczesne udogodnienia, jak stroiki Sperzel czy mostek ABR-1. Zachowana została najbardziej charakterystyczna cecha, czyli odwrotnie zamontowany przetwornik pod gryfem, dający brzmienie typu out of phase.

 

[img:4]

 

A teraz kilka przykrych wiadomości. Z racji zastosowania brazylijskiego palisandru na podstrunnicy, instrument (z racji przepisów) dostępny będzie tylko w USA. Liczba gitar została ograniczona do zaledwie 50 sztuk. No i ta cena – 50 000 „zielonych”. Cena sławy!

 

[img:3]
 
Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Gitara

Lava ME 3 po tuningu - Nie tylko estetycznym
Więcej wiadomości