30-lecie ILLUSION w Krakowie

30-lecie ILLUSION w Krakowie

24 września 2022, 15:13

Już niebawem jubileuszowy koncert zespołu Illusion. Gościem specjalnym będzie Flapjack. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia w Klubie Kwadrat. [img:1]

ILLUSION to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Początek historii Illusion datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku, były muzyk grup She i Skawalker Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Pierwszy koncert grupy odbył się w lutym 1992 w Gdańsku. Jeszcze w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. I w takim właśnie oryginalnym składzie grupa funkcjonuje do dziś.

Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta "Litzy" Friedricha i Macieja "Ślimaka" Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek "Hrap-Luck" Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin "Wimek" Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander "Olass" Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz "Guzik" Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue. 

Flapjack ma w swoim dorobku cztery płyty ("Ruthless Kick", "Fairplay", Juicy Planet Eart" i "Keep Your Heads Down") oraz wiele koncertów i tras koncertowych z zaprzyjaźnionymi zespołami polskiej sceny metalowej, grał również na jednej scenie m.in. z legendarnym Faith No More.

30-lecie ILLUSION + gość specjalny Flapjack

Kraków – 09.12.2022 – Klub Kwadrat
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 79 zł w dniu koncertu 90 zł

Bilety do nabycia:

BILETY ELEKTRONICZNE:

Bilety z systemu Ticketmaster (Przy zakupie biletów on-line nienaliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne) https://www.ticketmaster.pl/event/25731

Bilety z systemu eBilet https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/illusion-koncert/
Bilety z sieci EMPIK https://empikbilety.pl/wydarzenie/30-lecie-illusion-gosc-specjalny-flapjack-krakow/grudzien-2022
Bilety z systemu Going https://goingapp.pl/wydarzenie/30-lecie-illusion-gosc-specjalny-flapjack-krakow/grudzien-2022
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/edit/763861454899192

BILETY TRADYCYJNE:

Sieć sklepów EMPIK i MEDIA MARKT w całej Polsce.

Bilety do nabycia w systemie Going, Ticketmaster, EMPIK, eBilet.
Źródło: materiały prasowe 

Rock Polskie

Muzyka

The Weeknd w Polsce
Więcej wiadomości