EVANS db One - Innowacja w cichym graniu

EVANS db One - Innowacja w cichym graniu

10 października 2022, 09:00
Producent: Evans

Tłumienie perkusji jest dla początkujących perkusistów dość dużym wyzwaniem. Z pomocą w tym temacie przychodzi Evans prezentując ciekawy zestaw naciągów i talerzy perkusyjnych. Wszystko po to, aby umożliwić ćwiczenie na zwykłym zestawie tam gdzie potrzeba ciszy.

 

[img:1]

Nowy produkt Evansa jest połączeniem naciągu siateczkowego ze specjalnym podbiciem wykonanym z pianki. To rozwiązanie wydaje się być dosyć innowacyjne i może bardzo korzystnie wpłynąć na brzmienie. Dzięki temu dźwięk jest bardziej basowy i co za tym idzie - zdecydowanie przyjemniejszy dla ucha. Systemy redukcji głośności każdej serii zostały opracowane przez muzyków i inżynierów, w celu uzyskania najbardziej naturalnego brzmienia i wyczucia przy głośności. Dzięki tym zabiegom wszystko jest łatwiejsze do kontrolowania. 

 

 

Budowa talerzy jest dosyć klasyczna jak na ten typ instrumentów. Jednym z większych nowum z całą pewnością jest czarny kolor, prezentujący się naprawdę elegancko. Ciche talerze marki Evans stworzone są ze spiralnie perforowanego systemu redukcji głośności, który został wytłoczony w nano-platerowanej powierzchni ze stopu mieszanki nierdzewnej. Dzięki temu otrzymaliśmy precyzyjne podejście do tłumienia zapewniającego dźwięk i rezonans, jak wiele zestawów o pełnej głośności. Zmniejszony dźwięk nadaje się idealne do ćwiczeń w domu lub miejscach wymagających niższego poziomu hałasu.

 

[img:4]

 

Jak zawsze w takich przypadkach dość znaczącym elementem przy wyborze takiego rozwiązania będzie cena. Zestaw 4 talerzy to koszt około 1600 zł, natomiast kwota jaką będziemy musieli zapłacić za zestaw na bębny to mniej więcej 900 zł. Z tego względu należy sobie zadać pytanie czy naprawdę tego potrzebujemy, czy może wystarczy nam zwykły zestaw padów typu drzewko DW.

 

[img:2]
 
Naciągi Akcesoria

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości