Wsparcie Adam Hall Group dla Ziegelei Open-Air Festival

Wsparcie Adam Hall Group dla Ziegelei Open-Air Festival

4 października 2022, 09:00
Producent: Cameo LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

W dniach 26-28 sierpnia br. Ziegelei Open-Air Festival (z racji miejsca, czyli cegielni, znany również jako Brickworks Open-Air Festival) w Neu-Anspach, jeden z największych festiwali rockowych i popowych w tej części Niemiec, po raz ósmy przyciągnął fanów muzyki. Lokalni wykonawcy przedstawili zróżnicowaną stylistycznie twórczość, prezentując się na dwóch scenach.

 

[img:1]

 

Oprócz występów muzycznych w programie festiwalu znalazł się jarmark, zajęcia jogi, przejażdżki traktorem, namiot do czytania oraz gry dla dzieci i dorosłych – był to więc festiwal dla każdego. Organizatorem Ziegelei Open-Air jest Achim Schmidt, właściciel klubu muzycznego „Scheuer” w Idstein-Wörsdorf. Wsparcie technologiczne imprezy zapewniło przedsiębiorstwo Adam Hall Group. Jest to dlań, jako firmy mocno zakorzenionej w regionie, bardzo ważną sprawą. Dlatego też po raz kolejny zaangażowało się w organizację festiwalu, dostarczając niezbędny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy.

 

[img:2]

 

Całość nagłośnienia frontowego skonfigurowano na bazie aktywnych głośników z serii LD Systems STINGER G3. Po dwa ustawione w stacku subwoofery LD Systems STINGER SUB 15 A G3 15" z bass-reflexem zapewniły potężną podstawę basową dla satelitów STINGER 12 A G3. Te wielofunkcyjne pełnopasmowe zestawy nagłośnieniowe zostały wykorzystane również do odsłuchu na scenie, z uzupełnieniem głośnikami z serii LD Systems DDQ.

 

[img:3]

 

Jeśli zaś chodzi o światło… Na czterech filarach na scenie zainstalowano ruchome głowy Cameo OPUS W5 Wash. Dzięki wysokiej mocy świetlnej, wynoszącej 15.400 lumenów, efektywnie skąpały w jasnych i intensywnych kolorach. Uzupełnienie stanowiły lampy Cameo EVOS W3 Wash. Niewielkie wymiary pozwoliły idealnie zintegrować je z konstrukcjami kratownic. Pełnokolorowe diody LED, z dodatkowym chipem ciepłego światła białego, generujące pastelowe odcienie, oświetlały występujących muzyków. Tło doświetlono przy użyciu opraw Cameo ROOT PAR 4 z chipami RGBW.

 

[img:4]

 

Jako światła frontowe po obu stronach scen wykorzystano dwa reflektory Cameo F1 D Fresnel z diodami LED światła dziennego na statywach oświetleniowych. F1 jest najbardziej kompaktowym reflektorem w serii Cameo F i z łatwością zastępuje konwencjonalne reflektory ze stosunkowo mało wydajnymi żarówkami halogenowymi o mocy 650 W. Aby w interesujący sposób rozproszyć światło, użyto hazerów Cameo PHANTOM H2 Hazer, bezustannie pompujących delikatną mgiełkę.

 

[img:5]

 

Dodatkowo na terenie obiektu rozmieszczono naświetlacze Cameo ZENIT B200 i „parówki” ZENIT B60, które posłużyły jako oświetlenie ułatwiające gościom orientację w terenie. Oba modele ZENIT mają nadany certyfikat IP65, co oznacza, że ​​mogą pracować na zewnątrz budynków, nawet przy złej pogodzie. W ciągu dnia akumulatory lamp ładowano za pomocą dostępnego na terenie cegielni systemu fotowoltaicznego, dzięki czemu można je było eksploatować po zachodzie słońca, bez korzystania z coraz kosztowniejszego prądu z gniazdka.

 

[img:6]

 

Jak co roku największym wyzwaniem było dostarczenie zasilania dla obu scen. Szczególnie pomocne w tym zakresie okazały się akumulatorowo zasilane reflektory Cameo. W ciągu dnia ładowaliśmy akumulatory za pomocą systemu fotowoltaicznego, dzięki czemu mogły autonomicznie pracować cały wieczór i noc.

Felix Bücher - Technical Management Live Stages & Teamlead Quality Control w Adam Hall Group

 

[img:7]
 
wash Reflektory PAR Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Meyer Sound prezentuje platformę Nebra
Więcej wiadomości