L-Acoustics zadba o wrażenia dźwiękowe gości hotelowych Six Senses na Ibizie

L-Acoustics zadba o wrażenia dźwiękowe gości hotelowych Six Senses na Ibizie

6 października 2022, 09:00
Producent: L-Acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Systemy nagłośnieniowe L-Acoustics z serii X i S zapewnią gościom najbardziej luksusowego hotelu w zatoce Xarraca na Ibizie wyjątkowe wrażenia dźwiękowe. Zaprojektowany przez architekta Jonathana Leitersdorfa hotel Six Senses mieści się w skale północnego krańca Ibizy na Balearach.

Jako część Six Senses Resorts Spa, globalnej sieci znanej z luksusowych rezydencji, które zapewniają innowacyjność i zrównoważony rozwój, każdy z obiektów został zaprojektowany, jak mówi Leitersdorf, „aby zapewnić poczucie intymności i ekscytacji, które sprawiają, że jego goście są zadowoleni z pobytu i nigdy nie chcą wyjeżdżać”. Część jego charakterystycznej atmosfery tworzą wrażenia dźwiękowe, które dostarczają systemy L-Acoustics w różnych obszarach, zaprojektowane w celu zapewnienia spójnego DNA dźwięku, polegającego na tworzeniu atmosfery dźwiękowej w wybranych przestrzeniach.

 

[img:1]

 

Danny Ariel z firmy D and D, Certyfikowanego Dostawcy L-Acoustics dla Izraela, ma na swoim koncie m.in. takie projekty jak Conservatorium Amsterdam, Norman Hotel Tel Aviv, Roomers Hotel w Monachium i Sir Joan Hotel na Ibizie. Wcześniej współpracował z Leitersdorfem przy projektach przez ponad dekadę i odegrał kluczową rolę w projektowaniu i specyfikacji systemu audio dla Six Senses Ibiza.

 

Byłem zaangażowany w wiele jego projektów na całym świecie, w tym spektakularny domek w Szwajcarii i W Hotel w Amsterdamie, który jest "zakorzeniony" w muzyce  i ma rozbudowany system AV. 

Danny Ariel - D and D

 

Ten ostatni, jak mówi Ariel, jest miejscem, z którego zrodził się pomysł na Six Senses.

 

Ibiza to święta kraina muzyki, ale kiedy zaczęliśmy badać, co było dostępne w tamtejszych hotelach, zdaliśmy sobie sprawę, że czegoś brakuje. Nie było ani jednego hotelu, w którym ktoś z branży kreatywnej – muzycy, DJ-e, filmowcy itp. – mógłby przyjechać na wakacje, ale nadal mógł pracować, gdy nadejdzie inspiracja. To właśnie chciał stworzyć Jonathan. Przestrzeń, w której możesz poleżeć na plaży w ciągu dnia, docenić piękno krajobrazu, oceanu, wschodu i zachodu słońca, wszystko to z czego słynie Ibiza, ale masz światowej klasy udogodnienia potrzebne do pracy właśnie tam, więc nigdy nie musisz wychodzić z hotelu.

Danny Ariel - D and D

 

[img:4]

 

W rezultacie Six Senses Ibiza łączy duchowość, muzykę i rozrywkę. Ze wszystkich apartamentów roztaczają się wspaniałe widoki na morze, basen, centrum fitness, studio jogi, trzy różnorodne restauracje i wiele barów. Posiada również światowej klasy studio nagraniowe i równie profesjonalne studio z niezależnym i prywatnym dostępem z Cave Royale Suite. Wszystko to opiera się na etosie przyjaznym dla środowiska i odpowiedzialnym społecznie; jest zbudowany na podstawie istniejącego hotelu, który nie tylko przestrzega surowych przepisów kontroli budynków na Ibizie, ale także zmniejsza jego wpływ na środowisko

Lobby hotelu, które obejmuje trzy piętra, jest przestrzenią wielofunkcyjną, z fortepianem Steinway na niższym poziomie do występów na żywo. Pod ziemią znajdują się dodatkowe obszary rozrywki: bar i restauracja Beach Caves, Cave Suites i prywatna Cave Royale z tajnymi drzwiami, które prowadzą do studia nagraniowego poniżej. 

 

[img:2]

 

Six Senses to bardzo szczególny projekt, który skupia się na rzeczach właściwych dla Ibizy - lokalizacja, jedzenie, muzyka i atmosfera. Dobrze znani DJ-e mają szansę nagrać nowe piosenki w studio, a zaraz za nim mogą je słuchać i odtwarzać publiczności. Mamy doskonałe relacje ze wszystkimi firmami zaangażowanymi w projekt i praca z nimi nad tak wyjątkowym hotelem była prawdziwą przyjemnością. Miałem szczęście uczestniczyć w otwarciu hotelu, a także byłem świadkiem wspaniałego odzewu ze strony gości.

Florian Kunz - Kierownik sprzedaży L-Acoustics na obszar Bałkany – Europa Środkowa, Kaukaz – Morze Śródziemne

 

Six Senses, jak sama nazwa wskazuje, polega na pobudzaniu zmysłów, więc posiadanie pięknego dźwięku było w samym centrum projektu. Bogate portfolio produktów L-Acoustics oferowało nam niemal nieograniczone możliwości pozycjonowania źródeł dźwięku w taki sposób, aby goście hotelu mogli doświadczyć dźwięku przepływającego przez każdą żyłę tego pięknego miejsca. Bez względu na to, czy jesteś DJ-em, muzykiem czy filmowcem, dzięki Six Senses czerpiesz zarówno inspirację, jak i masz dostęp do najwyższej klasy urządzeń audio.

Danny Ariel z firmy D and D

 

[img:3]
 
Ciekawe instalacje na świecie Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

L-Acoustics L-Acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości