Q-SYS ogłasza kolejną ewolucję swojej platformy programowej

Q-SYS ogłasza kolejną ewolucję swojej platformy programowej

7 października 2022, 09:00
Producent: QSC Audio
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Q-SYS ogłosił kilka nowych dodatków do platformy audio, wideo i sterowania Q-SYS w celu rozszerzenia funkcji i możliwości na poziomie oprogramowania.

 

[img:2]
QSC Q-SYS Core 610

 

Wśród tych nowości znalazły się:

  • Q-SYS vCore, pierwszy wirtualny procesor dla Q-SYS i towarzysząca mu licencja na funkcję Q-SYS Control dla vCore zapewniające skalowalne możliwości Q-SYS Control bezpośrednio na własnych urządzeniach obliczeniowych użytkowników.
  • Procesor sieciowy Q-SYS Core 610 łączy system operacyjny Q-SYS z serwerem firmy Dell klasy korporacyjnej. W przypadku instalacji, które wymagają jeszcze większej wydajności przetwarzania, licencja Q-SYS Core 610 Scaling skaluje kluczowe zestawy funkcji o 50 procent. 
  • Licencja na funkcję Q-SYS AV Bridging umożliwia połączenia USB typu plug-and-play w kontrolerach z ekranem dotykowym Q-SYS serii TSC Gen 3.

 

[img:3]
QSC Q-SYS Core 610

 

Od momentu powstania w 2009 roku, historia platformy Q-SYS była kształtowana przez innowacje w zakresie oprogramowania, począwszy od pierwszej w branży opartej na standardach platformy audio, wideo i sterowania (AV&C) w czasie rzeczywistym, i nadal dostarcza ona funkcje i możliwości na poziomie oprogramowania. Ponieważ Q-SYS wchodzi w kolejną ewolucję platformy i poszerzenie ekosystemu, podnosimy rolę oprogramowania, jeśli chodzi o specyfikację, budowanie i doświadczanie rozwiązań AV&C. Te najnowsze innowacje pomogą również zmniejszyć wyzwania związane z łańcuchem dostaw w branży i będą przełamywać tradycyjne ograniczenia sprzętu dzięki mocy opartej na solidnym oprogramowaniu platformy AV&C.

Jatan Shah - Prezes i dyrektor operacyjny Q-SYS

 

[img:4]

 

Wirtualny procesor Q-SYS vCore udostępnia podzbiór skalowalnych funkcji Q-SYS w formacie opartym na oprogramowaniu za pośrednictwem hipernadzorcy komputera/serwera. W połączeniu z nową licencją na funkcję Q-SYS Control, vCore umożliwia integratorom i użytkownikom końcowym dodanie własnych urządzeń obliczeniowych, w celu dodania funkcji Q-SYS Control, aby zapewnić systemom lepszą kontrolę, automatyzację, możliwości UX, zdalne monitorowanie i funkcje pomocy technicznej. Jest to przeznaczone dla mniej skomplikowanych systemów, które nie wymagają dedykowanej funkcjonalności audio lub wideo Q-SYS, lub tych funkcji, które są już spełnione przez samodzielny sprzęt, starsze DSP tylko dla audio, a także te, które muszą zastąpić starzejące się systemy sterowania.  

 

[img:1]

 

Wykorzystując tę ​​samą opartą na standardach architekturę IT, co reszta portfolio przetwarzania Q-SYS, vCore stosuje również to samo oprogramowanie Q-SYS Designer do budowania, projektowania i wdrażania systemów, co pozwala na przeniesienie programowania sterowania Q-SYS przy minimalnym wysiłku. Pomaga to również personelowi IT w standaryzacji kontroli systemu dzięki dostępowi do Q-SYS Open - zestawu narzędzi standardowych protokołów i otwartych narzędzi programistycznych.

Ponadto licencja na funkcję Q-SYS vCore plus Q-SYS Control tworzy pomost dla mniej złożonych instalacji, które zazwyczaj mają różne elementy sprzętowe, aby umożliwić zdalne monitorowanie i zarządzanie w chmurze za pomocą Q-SYS Reflect Enterprise Manager. 

 

więcej: www.qsys.com
Nagłośnienie instalacyjne Procesory dźwięku

Gdzie kupić?

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > QSC Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Meyer Sound prezentuje platformę Nebra
Więcej wiadomości