PRS wzbogaca akustyki serii SE od dwa nowe modele

PRS wzbogaca akustyki serii SE od dwa nowe modele

21 października 2022, 10:00
Producent: PRS Guitars
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

PRS idzie za ciosem i poszerza serię akustycznych gitar SE o dwa modele (A20E oraz SE P50E). Obie konstrukcje wyposażone zostały w elektronikę Fishman Sonitone oraz firmowy system ożebrowania, mający na celu ulepszenie wybrzmiewania instrumentu.

 

[img:1]

 

PRS SE A20E Angelus Cutaway to w pełni mahoniowy instrument (plus hebanowa podstrunnica), wyposażony w fabryczny system ożebrowania pudła rezonansowego (hybrid X/Classical). Ożebrowanie to ma na celu zwiększenie wibracji płyty wierzchniej, co przekłada się na lepsze wybrzmiewanie instrumentu. Gitara wyposażona została również w układ Fishman Sonitone.

 

[img:2]

 

PRS SE P50E Parlor to z kolei instrument o mniejszych gabarytach niż wyżej wymieniony, ale wyposażony w ten sam sposób ożebrowania oraz elektronikę co Angelus. W przeciwieństwie do większego brata znajdziemy tu inną kombinację drewien. Lita, świerkowa płyta wierzchnia (Sitka) spasowana została z klonowymi bokami oraz tyłem. Cechą wspólną obu gitar są natomiast mahoniowe gryfy, hebanowe podstrunnice oraz profil szyjki (‘Wide Fat’).

 

[img:3]

Akustyczne Gitary

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Steve Vai gwiazdą Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu!
Więcej wiadomości