Istanbul Agop XIST Dry Dark Brilliant - Nowa odsłona kultowej serii

Istanbul Agop XIST Dry Dark Brilliant - Nowa odsłona kultowej serii

25 października 2022, 10:00
Producent: Istanbul Agop

Na oficjalnym kanale Youtube Istanbul Agop pojawiło się kilka filmów z nową linią produktów - Istanbul Agop XIST Dry Dark Brilliant. Instrumenty mają być jaśniejszą odpowiedzią na serię XIST Dry Dark.

 

 [img:1]

 

Seria XIST Dry Dark Brilliant brzmieniowo jest niska, ciemna i bardzo wybuchowa, z jasnym i spiczastym atakiem. Nowoczesne techniki produkcji w połączeniu z tradycyjnymi ręcznymi procesami tworzenia talerzy - zapewniają perkusistom różnorodny wybór brzmień. Gama jest szeroka i obejmuje zarówno klasyczne jak i innowacyjne i wyraźnie nowoczesne projekty. W te ramy zdecydowanie wpasowuje się nowa seria XIST Dry Dark Brilliant.

 

 

Do nowej serii wprowadzono hi haty 15" i 17" oraz crashe o rozmiarach - 19", 21" oraz 22". Nieznacznie zwiększona waga w porównaniu do oryginalnych modeli XIST Dry Dark zapewnia zwiększoną głośność i projekcję, zachowując jednocześnie swój odrębny i złożony charakter. Warto wspomnieć, ze kupując hi hat o wymiarze 17 cali możemy rozdzielić go na dwa osobne instrumenty - talerz ride oraz crash. Ich zróżnicowana waga pozwala na zastosowanie ich właśnie w takiej dwojakiej roli.

 

[img:2]

 

Nie są znane jeszcze dokładne ceny za poszczególne nowe egzemplarze. Warto śledzić kanały social media Silesia Music Center, który jest oficjalnym dystrybutorem Istanbul Agop na Polskę. Według pierwszych przecieków ceny będą zbliżone do serii Dark Dry i czujemy, że te nowe instrumenty zamieszają w środowisku perkusyjnym.

 

 

Istanbul Agop to obecnie największa marka talerzy w 100% produkowanych w Turcji. Wszystkie profesjonalne serie tego producenta są wyrabiane ręcznie przez rzemieślników posiadających ogromne i wieloletnie doświadczenie. Szeroki wachlarz dostępnych serii i modeli sprawia, że każdy perkusista, niezależnie od gatunku muzycznego, znajdzie w ofercie marki coś dla siebie. 

 

Ride Hi-Hat Crash Talerze

Perkusja

703X & MINI - Nowości od EFNOTE na NAMM'24
Więcej wiadomości