Yamaha CS-800 i CS-500 - Dedykowane urządzenia do obsługi spotkań online

Yamaha CS-800 i CS-500 - Dedykowane urządzenia do obsługi spotkań online

27 października 2022, 09:00
autor: Marek Korbecki

Praca w korporacjach czy nawet większych firmach bardzo często wiąże się z uczestniczeniem w spotkaniach online, które zwykle realizowane są przy użyciu laptopów i stosownego oprogramowania, które pozwala nie tylko na prowadzenie dyskusji głosowej, ale i wzajemną widoczność uczestników w czasie rzeczywistym. Nierzadko w takich meetingach uczestniczy kilka osób przebywających w jednej sali.

 

[img:3]
 

Na taką to okoliczność Yamaha przygotowała dwa dedykowane urządzenia – Video Sound Bar CS-800 oraz Video Collaboration System CS-500 – które upraszczają organizację spotkań pod względem technicznym. Dyskutanci nie muszą już indywidualnie łączyć się z siecią (no chyba że jest to konieczne np. dla dostępu do dokumentów) – wystarczy podłączyć CS do jednego laptopa, a dzięki funkcji Easy Launch komunikacja zostanie nawiązana natychmiastowo i będzie przebiegała w całości za jego pośrednictwem.

 

 

Pierwsze z urządzeń, czyli CS-800, jest systemem „wszystkomającym” i stanowi połączenie mikrofonu, głośnika, szerokokątnej kamery 4K i wyjścia wideo (HDMI), za pomocą którego można podłączyć np. duży monitor czy telewizor. Drugi, odrobinę skromniejszy model CS-500 zawiera podobny mikrofon, kamerę i wyjście wideo (HDMI), ale pozbawiony jest własnego głośnika, w związku z czym korzysta z tego, który zainstalowano w podłączonym wyświetlaczu (mogą to być także inne głośniki zewnętrzne).

 

[img:1]

 

Nowa technologia SoundCap EyeTM, działająca w oparciu o informacje o pozycjonowaniu pozyskiwane z wbudowanej kamery 4K oraz nowo opracowanego mikrofonu „Hexa-Microphone”, który śledzi źródła dźwięku i zapewnia czysty przekaz głosu uczestników spotkania, nawet jeśli odbywa się ono w hałaśliwym otoczeniu. Dźwięk wyjściowy jest optymalizowany przez automatyczne funkcje CS-800 i CS-500, odpowiadające za jego czytelność i odpowiednią głośność. Z kolei funkcja samoczynnego wyciszania wykorzystuje technologię wykrywania aktywności głosu ludzkiego (Human Voice Activity Detection - HVAD), opracowaną przez firmę Yamaha, i automatycznie wyłącza mikrofon, gdy żaden uczestnik konferencji nie zabiera głosu.

 

[img:2]

 

Wbudowana kamera 4K z obiektywem szerokokątnym 120° zapewnia bardzo wyraźny obraz, zaś technologia Smart Framing, oparta na sztucznej inteligencji, wespół z funkcją Face Focus Beamforming firmy Yamaha dokonuje rozpoznawania i automatycznego kadrowania obrazu na osobie zabierającej głos. Co więcej, mechanizm ten działa także wtedy, gdy osoba ta przemieszcza się.

Urządzenia można instalować na różne sposoby – np. na blacie stołu czy ścianie – korzystając z opcjonalnych akcesoriów montażowych. Istotną informacją jest też to, że CS-800 i CS-500 uzyskały certyfikat pełnej kompatybilności z oprogramowaniem Zoom Room, co oznacza niezawodną i bezproblemową współpracę z nim. Dołączony pilot Bluetooth może być używany jako przycisk wyciszania, a w razie potrzeby umożliwia też dokonanie bardziej zaawansowanej konfiguracji.

 

Video i kamery Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa
Nowa dywizja Adam Hall Group
Więcej wiadomości