12 godzin grania! Głośnik na baterię EVERSE 8 dla muzyków od Electro-Voice

12 godzin grania! Głośnik na baterię EVERSE 8 dla muzyków od Electro-Voice

20 lutego 2023, 11:00
autor: Daniel Zimerman
Producent: Electro-Voice
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Jeśli szukałeś / szukałaś nagłośnienia bezprzewodowego, które zapewni 12 godzin grania, w dodatku odpornego na warunki atmosferyczne - to właśnie dotarłeś do mety z nowym EVERSE 8 (nie mylić z metaverse :-) - czyli premierowym nagłośnieniem Electro-Voice. Jak przystało na tego producena, EVERSE 8 to solidne nagłośnienie dla muzyka, zespołu, na eventy, dla DJ'a, a nawet dla prelegenta.  

Opis technicznyVideo I Specyfikacja techniczna I Cena

EVERSE 8 w skrócie:

 • 12 godzinna praca głośnika
 • Moc 400 W (szczytowa), waga: 7,6 kg
 • możliwość streamowania sygnału audio i kontrola przez bluetooth
 • Aplikacja do sterowania zdalnie głośnikiem - QuickSmart Mobile
 • Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego wynosi 121 dB
 • 8-calowy głośnik niskotonowy oraz tytanowy tweeter wysokotonowy
 • wbudowany czterokanałowy cyfrowy mikser z efektami o studyjnej jakości
 •  zasilanie Phantom 48 V
 • stopień ochrony IP43
 • więcej o mobilnym nagłośnieniu na INFOMUSIC.PL

 

Video relacja z tarfgów ISE 2023

 

Electro-Voice EVERSE 8   

[img:16]

 

EVERSE 8 - Prawdziwe pro-audio, bez kabli

W dniu dzisiejszym Electro-Voice wprowadza na światowy rynek głośnik model EVERSE 8. Wydaje się, że będzie idealnym rozwiązaniem nagłośnienia na świeżym powietrzu. Poza 12 godzinami pracy system głośnikowy zapewnia obsługę bezprzewodową i streaming przez Bluetooth. Posiada wygodną aplikację na telofon, dzięki której można kontrolować wszystkie parametry wzmacniacza zdalnie.  

 

[img:5]
 
 • EVERSE 8: Wyższy poziom jakości dźwięku w segmencie przenośnych akumulatorowych systemów nagłośnieniowych – wysoki poziom SPL w pełnym paśmie oraz duży obszar pokrycia dźwiękiem

 • EVERSE 8: Kompaktowa, lekka i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja połączona z akumulatorem dużej pojemności – dłuższy czas pracy podczas występów i wydarzeń, w pomieszczeniach i na zewnątrz

 • EVERSE 8: Kompletny i elastyczny w użyciu zestaw funkcji, w tym aplikacja QuickSmart Mobile i Bluetooth do strumieniowania dźwięku i sterowania, wbudowany mikser i efekty jakości studyjnej – doskonały wybór dla muzyków, DJ-ów, trenerów, instruktorów fitness, na wydarzenia, imprezy, spotkania…

 

Niezależnie od tego, czy będzie używany do grania muzyki na żywo, wzmocnienia głosu, odtwarzania, czy będzie wykorzystywany przez muzyków, DJ-ów, firmy produkcyjne, trenerów i innych profesjonalistów czy też amatorów w celach rekreacyjnych, EVERSE 8 zawsze zapewni doskonałą jakość dźwięku, łatwość obsługi i wszystkie inne zalety zintegrowanego systemu PA. To przemyślana koncepcja, która dzięki dostępności sprytnych akcesoriów otwiera prawdziwą wydajność pro-audio dla szerszego grona użytkowników niż kiedykolwiek wcześniej. EVERSE 8 jest dostępny w czarnym lub białym wykończeniu.

 

[img:6]

 

Moc głośnika i DSP na pokładzie

Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego wynoszący 121 dB z szerokim i jednolitym kątem pokrycia 100° × 100° sprawiają, że możliwości EVERSE 8 wymykają się standardom dla kompaktowych konstrukcji tego typu i ustanawiają nowy punkt odniesienia dla tego segmentu produktów. Podstawowe komponenty tego modelu to 8-calowy głośnik niskotonowy wykorzystujący opatentowany port SST (Signal Synchronized Transducers) oraz tytanowy tweeter wysokotonowy o wysokiej sprawności, który jest zamontowany na specjalnie opracowanym falowodzie. EVERSE 8 jest napędzany przez wzmacniacz klasy D z procesorem DSP, opracowany przez inżynierów firmy Dynacord.

Wśród wielu profesjonalnych rozwiązań można wymienić wbudowany czterokanałowy cyfrowy mikser z efektami o studyjnej jakości, zasilanie Phantom 48 V, a także rozwiązania ograniczania sprzężeń zwrotnych oraz inteligentnego tłumienia dźwięku. I tak jak w przypadku innych przenośnych głośników Electro-Voice, niezawodność EVERSE 8 została zweryfikowana za pomocą morderczych testów muzycznych i wytrzymałościowych.

 

[img:2]

 

EVERSE jest zasilany przez specjalnie zaprojektowany akumulator litowo-jonowy, który zapewnia dużą moc systemu przez ponad 12 godzin. Obwody zabezpieczające eliminują ryzyko rozładowania akumulatora do tak niskiego poziomu, że nie będzie można go ponownie naładować. Śruby odkręcane bez użycia narzędzi pozwalają na łatwe wyjęcie akumulatora w celu wymiany na zapasowy.

 

[img:7]

[img:10]

[img:11]

Aplikacja do kontroli

Liczne elastyczne w użyciu funkcje EVERSE 8 zapewniają łatwą konfigurację systemu od wejścia do wyjścia. Bezprzewodowe sterowanie i monitorowanie pracy systemu odbywa się poprzez aplikację EV QuickSmart Mobile, która daje możliwości regulacji wszystkich parametrów dźwięku, efektów oraz funkcji miksowania za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Intuicyjny interfejs sprawia, że kształtowanie dźwięku w danej przestrzeni jest szybkie i wygodne, a użytkownik może skupić się na swoim występnie, a nie na obsłudze sprzętu.

Zintegrowany port 12 V DC zapewnia wygodne zasilanie z akumulatora EVERSE 8, ułatwiając użycie mikrofonu bezprzewodowego. Można też wykorzystać opcjonalną półkę, która bezpieczne mocuje odbiornik bezprzewodowy na górze obudowy EVERSE 8. W przypadku konfiguracji stereo, system jest wyposażony w bezprzewodowe strumieniowanie stereo przez Bluetooth. Dostępny jest też port ładowania dla urządzeń mobilnych, gdy zachodzi potrzeba ich zasilania podczas streamingu muzyki.

 

[img:8]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

 

Ergonomia EVERSE 8 sprawia, że jego transport i używanie to czysta przyjemność. Wyjątkowo lekka obudowa i wycentrowany, miękki w dotyku uchwyt sprawią, że użytkownik zapamięta to urządzenie z powodu jego użyteczności, a nie bólu pleców. EVERSE 8 sprawdzi się doskonale w każdej z czterech możliwych pozycji: na statywie, na dłuższym boku jako monitor sceniczny (dzięki ścięciu ściany obudowy) czy też w pozycji pionowej z odchyleniem lub bez. Nieważne który układ preferujesz, system pewnie pozostaje na swoim miejscu na solidnych gumowych nóżkach.

Wytrzymała obudowa z polipropylenu, razem z dołączoną do produktu przezroczystą osłoną wejść, spełnia wymagania stopnia ochrony IP43 (odporność na zachlapania wodą oraz lekki deszcz podczas pracy z użyciem zasilania akumulatorowego oraz strumieniowania dźwięku za pośrednictwem Bluetooth).

 

[img:9]

 

EVERSE 8 możemy zabrać na zewnątrz, na próby, imprezy, grill w ogródku lub użyć w każdej innej sytuacji, gdy potrzebny jest system nagłośnieniowy, i to niezależnie od pogody. Dostępna jest też opcjonalna torba transportowa, która została zaprojektowana tak, aby użytkownik mógł w niej zmieścić wszystko co będzie mu potrzebne: półkę na akcesoria, osłonę zabezpieczającą, mikrofon i odbiornik bezprzewodowy, zapasowy akumulator, przewody zasilające i XLR oraz smartfon czy inne urządzenia mobilne. Oto prawdziwe bezprzewodowe pro-audio, od Electro-Voice.

EVERSE 8 jest już dostępny w sieci sklepów Electro-Voice/Dynacord Gold Partner oraz Silver Partner.
Aby znaleźć najbliższy sklep,
, wejdź na
audioplus.pl/sprzedaz

 

[img:4]
 
 

Cena Everse 8: około 3850 zł 

 
 

Specyfikacja techniczna:

 
AKUMULATOR
Pojemność baterii 86,4 Wh
Czas pracy baterii > 12 h (średnie obciążenie)
> 6 h (maksymalne obciążenie)
CECHY AUDIO
Moc 400 W (szczytowa)
Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL) 121 dB
Pasmo przenoszenia (-10dB) 50-20000 Hz
Pasmo przenoszenia (-3dB) 60-20000 Hz
Kąt pokrycia w pionie 100°
Kąt pokrycia w poziomie 100°
CECHY TECHNOLOGICZNE
Przetwornik LF 8"
Przetwornik HF 1"
Pobór mocy 0,8-0,6 A
100-240 V AC
50-60 Hz
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Złącza 1× wejście 3,5 mm stereo
1× XLR wyjście miksera
1x TRS footswitch
1x wyjście ładowania
1x wyjście zasilania 12 V DC
2× XLR/TRS combo (stereofoniczne wejście liniowe)
Wejścia cyfrowe 1x wejście bezprzewodowe audio Bluetooth
CECHY FIZYCZNE
Konstrukcja Do zamontowania na statywie
Kick-back
Monitor
Możliwość rozbudowy TAK
Grill lakierowany proszkowo
stalowy
Kolor czarny
Waga 7,6 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 400 x 275 x 272 mm
Obudowa polipropylenowa
Typ kolumny aktywna
dwudrożna
 
Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Solid State Logic na targach IBC 2023 w Amsterdamie
Więcej wiadomości