S Dark - Nowość od firmy Zildjian

S Dark - Nowość od firmy Zildjian

14 listopada 2022, 10:00
Producent: Zildjian

Talerze o ciemnym brzmieniu zyskują coraz większe uznanie wśród muzyków. Firma Zildjian nie zapomina również o tym segmencie, wprowadzając do oferty kolejny model o ciemnej charakterystyce. Zildjian S Dark z całą pewnością jest bardzo ciekawym instrumentem.

 

 

Główną różnicą między zwykłą serią S, a serią S Dark, nie polega tylko aspekcie wizualnym. Nowy ciemniejszy model jest zdecydowanie bardziej suchy, co z całą pewnością powinno ucieszyć fanów nieco mocniejszej stylistyki. Talerz ride ma naprawdę uniwersalny sound z bardzo wyraźnym bellem. Crashe oraz hi hat swoją uniwersalnością odnajdą się od funku po mocniejsze gatunki. Chociaż model S Family jest w pierwszej kolejności kierowany w stronę bardziej początkujących muzyków, to bez problemu sprawdzi się w arsenale nieco mocniej zaawansowanych muzyków.

 

[img:1]

 

Instrumenty można zakupić w pakiecie, a w skład zestawu wchodzi: hi hat 14", crash 16", crash 18" oraz talerz ride 20". Takie zestawienie w secie powoduje, że mamy dość szerokie spectrum brzmieniowe. Ich charakterystyka skłania zarówno do bardziej ekspresyjnej gry, jak również inspiruje do delikatniejszego wyrazu artystycznego. Stop B12 chociaż na starcie uważany jest za nieco gorszy niż B20 - naprawdę sprawdzi się znakomicie.

 

[img:2]

 

Przybliżona cena zestawu wynosi 2900 zł, co wydaje się być uczciwą ceną za tej jakości sprzęt. Zildjian S Dark nie jest jeszcze obecny w polskich sklepach, jednak już wkrótce ma się pojawić. Naszym zdaniem instrumenty z tej serii zdecydowanie przyciągną uwagę polskich słuchaczy.

 

[img:3]
 
więcej: zildjian.com
Hi-Hat Ride Crash Talerze

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości