Nowy interfejs AVID MBOX Studio - Wygoda i jakość

Nowy interfejs AVID MBOX Studio - Wygoda i jakość

28 października 2022, 11:00
Producent: AVID
Dystrybucja: Music Info

Czy można wyprodukować profesjonalnie brzmiące nagranie, nie odchodząc od biurka? A jakże! MBOX Studio to nowy interfejs audio spod szyldu AVID, ewidentnie biurkowy, oferujący wszystko, czego potrzeba, aby tworzyć, nagrywać, komponować, edytować i miksować muzykę oraz nagrania dźwiękowe z zachowaniem najwyższej, studyjnej jakości.

 

[img:1]

 

Interfejs ten oferuje 21 wejść i 22 wyjścia przy próbkowaniu od 44,1 do 96 kHz z 24-bitową rozdzielczością. Podwyższenie tejże częstotliwości do 176,4 lub 192 kHz powoduje, że obie te liczby zmniejszają się do 10. Oczywiście nie są to wloty i wyloty tylko analogowe – w tejże grupie do dyspozycji mamy cztery wejścia mikrofonowo-liniowe o zmiennej impedancji, współpracujące z wysokiej klasy przedwzmacniaczami, dwa wejścia mikrofonowe/liniowe/instrumentalne (również ze zmienną impedancją) oraz jeszcze cztery dodatkowe wloty liniowe – dwa z nich, 7 i 8, pełnią również rolę powrotów z dwóch zewnętrznych, analogowych pętli efektowych.

 

[img:5]

 

Jeśli chodzi natomiast o wejścia cyfrowe, to MBOX Studio dysponuje portem optycznym, pracującym w 8-kanałowym trybie ADAT lub 2-kanałowym S/PDIF, odrębnym wejściem S/PDIF oraz dwukierunkowym stereofonicznym interfejsem Bluetooth.

 

[img:2]
 

OK, po tej wyliczance wejść przejdźmy do wyjść. Tych cyfrowych jest tyle samo, co wejść. W grupie analogowej natomiast na pokładzie MBOX znalazły się dwa stereofoniczne wyjścia monitorowe na gniazdach TRS, umożliwiające podłączenie dwóch systemów odsłuchowych, podstawowego i alternatywnego, z odrębną regulacją głośności, dwa wyjścia słuchawkowe (również regulowane niezależnie), dwa wyjścia do pętli efektów oraz wyjście wysokoimpedancyjne do wzmacniacza, pozwalające na reamping i dublujące funkcje wysyłki FX 2. Temu wszystkiemu towarzyszy wejście i wyjście MIDI, port USB-C do komunikacji z komputerem oraz gniazda dla footswitcha i pedału ekspresji.

 

[img:4]

 

Interfejs oferowany jest w pakiecie z pokaźną paczką oprogramowania: roczna subskrypcja Pro Tools Studio wraz z kolekcją pluginów (a ich liczba jest naprawdę pokaźna i w szerokim asortymencie), MBOX Ignition Pack, Sibelius Artist, Celemony Melodyne 5 essential oraz SoundFlow Cloud Avid Edition.

 

[img:3]
 

Wszystkie sześć wejść mikrofonowo-liniowych dysponują własnymi miernikami poziomu, podobnie jak oba kanały sumy. Sam interfejs wyposażono w pokładowy procesor DSP, pozwalający na dokonywanie korekcji i dodanie pogłosu i delaya, a wszystkie regulacje odbywają się w czasie rzeczywistym. Wbudowany tuner z pewnością przyda się w przypadku nagrań gitar i innych instrumentów strunowych. MBOX Studio sprawdzi się nie tylko jako interfejs nagraniowy – dzięki zaimplementowanej funkcji Loopback może pracować również przy produkcji i transmisji podcastów. Jak widać, jest to bardzo rozbudowane urządzenie, o którego jakość – biorąc pod uwagę renomę producenta – nie trzeba się martwić.

 

więcej: www.avid.com
USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > AVID rozwiń listę sklepów

Studio

JBL Performance v1.2 - Nowa aktualizacja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości