G3 - Nowy zestaw elektroniczny od firmy Gewa

G3 - Nowy zestaw elektroniczny od firmy Gewa

14 grudnia 2022, 09:00
Producent: GEWA Music

Rynek perkusji elektronicznych jest już na tyle duży, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mimo tego producenci opracowują nowe, coraz to bardziej innowacyjne instrumenty. Gewa zaprezentowała niedawno bardzo ciekawy model G3.

 

 

W kwestii wizualnej instrument nie odbiega w jakikolwiek sposób od propozycji z podobnego przedziału cenowego. W skład zestawu wchodzi werbel wyposażony w naciąg siateczkowy (dwustrefowy, 12"), tomy (3x dwustrefowy, 10") i stopy (jednostrefowy, 10"). Oprócz padów perkusyjnych, G3 Studio 5 jest wypuszczany z 14-calowym talerzem crash (trójstrefowym), 14-calowym hi-hatem i 18-calowym trzy strefowym talerzem Ride.

Gewa G3 posiada tą samą technologię co droższe modele marki, co może być istotnym elementem przy jej wyborze. Opiera się na module G3, który zawiera 40 presetów zestawów perkusyjnych o wysokiej jakości, zbudowanych z łącznie ponad 900 indywidualnych głosów. Biblioteka brzmień została stworzona w berlińskim Funkhaus Studios, przy użyciu do 1000 sampli na instrument, a GEWA twierdzi, że dźwięki są identyczne jak sample użyte w najwyższej klasy module G9. 

 

[img:1]
 

Oprócz wbudowanych dźwięków, każdy pad może być ustawiony z własną korekcją i kompresją, moduł zawiera również 12 efektów pogłosu, 9 kategorii multi-FX oraz główny korektor i kompresor. Na pokładzie znajduje się rejestrator WAV z pamięcią wewnętrzną 128 GB, a interfejs USB umożliwia łatwą łączność audio i MIDI z komputerem Mac lub PC. 

Zestaw jest już dostępny w polskich sklepach i można go kupić za około 9.000 zł. W tym przedziale cenowym na pewno jest to propozycja godna rozpatrzenia.

 

[img:2]
 
Zestawy Elektroniczne

Perkusja

NEW GOLD KIT - Nowy zestaw brzmień do instrumentów EFNOTE
Więcej wiadomości