Nagłośnienie basenu w ŻeromPark Sosnowiec nową realizacją Tommex

Nagłośnienie basenu w ŻeromPark Sosnowiec nową realizacją Tommex

7 listopada 2022, 10:00

6 sierpnia miało miejsce oficjalne otwarcie basenu przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Obiekt został ponownie otwarty po dwuletniej przerwie i gruntownej przebudowie. Basen powstał w latach 60. XX wieku, w związku z czym wymagał dogłębnej modernizacji, w ramach której zmieniło się praktycznie wszystko, włącznie z nazwą na: Centrum Aktywności Rodzinnej ŻeromPark.

Obecnie obiekt składa się z kilku stref, rozłożonych na trzech poziomach. Główną pozostaje strefa basenowa z głównym 25-metrowej długości basenem, brodzikiem dla dzieci i wannami spa. Druga, położona obok strefa, to nauka pływania z gimnastyką korekcyjną i specjalnym basenem o długości 12 metrów i szerokości 6 metrów. Na najniższym poziomie obiektu znajduje się saunarium, a nad strefą basenową, na najwyższym poziomie ŻeromParku znajduje się strefa fitness z siłowniami, miejscem do gimnastyki korekcyjnej i salą do ćwiczeń TRX.

 

[img:2]

 

Wielostrefowy system nagłośnienia

Główny system nagłośnienia jest podzielony na niezależne strefy i obejmuje: basen sportowy 25 m, basen 12 m, saunarium, przestrzenie komunikacyjne oraz salę do gimnastyki korekcyjnej.

 

[img:1]

 

Nagłośnienie hali basenowej

Do nagłośnienia hali basenowej wykorzystano odporne na działanie czynników atmosferycznych urządzenia głośnikowe RCF. Zestawy głośnikowe RCF P2110T, charakteryzujące się dużą efektywnością, odpowiadają za nagłośnienie głównego basenu 25 m.

Mniejszy, dwunastometrowy basen oraz przestrzeń komunikacyjna pomiędzy obydwoma basenami, są nagłaśniane przez zestawy głośnikowe z serii MQ (model MQ80P). To niewielkie zestawy głośnikowe z wielofunkcyjnym uchwytem, umożliwiającym łatwy montaż i łączenie głośników w klastry do trzech sztuk. Zestawy mogą pracować zarówno w systemach stałonapięciowych, jak i niskoimpedancyjnych.

 

[img:3]

 

Sygnał do urządzeń głośnikowych RCF doprowadzają wzmacniacze mocy ASHLY Audio ne8250 oraz wzmacniacz pema8250, który to jednocześnie spełnia rolę głównej matrycy.

Sterowanie systemem odbywa się globalnie za pomocą sterownika ASHLY FR-8. Lokalne sterowanie i podłączanie źródeł dźwięku możliwe jest dzięki prostym w obsłudze, ściennym mikserom szwajcarskiej firmy g+m elektronik ag z serii APS-440.

 

[img:4]

 

Nagłośnienie strefy fitness i sali do ćwiczeń TRX

Dodatkowo w obiekcie przewidziano dwa dodatkowe, niezależne systemy. Nagłośnienie w sali do ćwiczeń TRX oparto o sufitowe zespoły głośnikowe RCF MQ50c, które dzięki kompaktowym wymiarom i obudowie z otworem typu bass-reflex, zapewniają szeroki użyteczny zakres częstotliwości, co pozytywnie przekłada się na jakość odtwarzanej muzyki i zrozumiałość mowy. Dla siłowni przewidziano monitory RCF MR40T, wyróżniające się kompaktowymi rozmiarami i dobrym brzmieniem. Oba systemy uzupełniono o subwoofery.

Za wzmocnienie sygnałów odpowiadają dwukanałowe wzmacniacze RCF klasy D serii DMA (model DMA 162P oraz DMA 162) z wbudowaną prostą matrycą DSP oraz dedykowanymi do zastosowanych zestawów głośnikowych filtrami FIR. Jako uzupełnienie systemów dostarczono szereg elementów i peryferii, niezbędnych do prowadzenia wydarzeń przewidzianych w obiekcie, między innymi mikrofony bezprzewodowe i pulpitowe.

 

Projekt, dostawa i uruchomienie systemów – firma TOMMEX.

 

więcej: tommex.pl
Miksery i wzmacniacze 100V Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) www.rcf.it

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Ashly Audio Ashly Audio ashly.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Sklepy muzyczne > Ashly Audio rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

G+M Elektronik G+M Elektronik www.gm-elektronik.ch

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Sklepy muzyczne > G+M Elektronik rozwiń listę sklepów

TeamConnnect Ceiling Medium - Mikrofon sufitowy od Sennheisera
Więcej wiadomości