Moog Moogerfooger Effects - Z podłogi wprost do komputera

Moog Moogerfooger Effects - Z podłogi wprost do komputera

8 listopada 2022, 11:00
Producent: Moog Music

Nazwiska owiane w branży muzycznej sławą i darzone ogromną estymą można z grubsza podzielić na dwie grupy – należące do twórców i do konstruktorów. Do tej drugiej kategorii należy nazwisko Roberta (czyli Boba) Mooga, człowieka, który skonstruował jedne z najbardziej znanych w świecie syntezatorów. Jednak nie samymi syntezatorami muzycy żyją… Firma Moog zresztą też nie.

Moogerfooger to seria efektów podłogowych, zaprojektowanych przez Boba Mooga i jego zespół pod koniec lat 90-tych. Obecnie firma Moog wprowadza do swojej oferty pakiet The Moogerfooger Effects, czyli zbiór wtyczek emulujących ich działanie. Każda z nich stanowi wierną, jakkolwiek wirtualną, reinkarnację jednego z siedmiu procesorów, jednakże – jak na współczesne realia przystało – wzbogacona została o funkcje, których oryginał nie oferował.

 

 

Oryginalne Moogerfoogery wyposażono w wejścia i wyjścia CV, które można było wykorzystywać do wzajemnej modulacji w przypadku używania kilku procesorów. Ta cecha również została odtworzona w omawianych wtyczkach - każda instancja wtyczki może modulować parametry dowolnej innej w ramach projektu DAW.

 

[img:2]

 

Wszystkie pluginy Moogerfooger mogą pracować w trybie stereo, a jednymi z elementów, których nie było w oryginalnych procesorach, są cyfrowe tłumiki dla wejść CV oraz funkcje side-chain i DC offset. Użytkownicy Abletona i Bitwiga mogą z kolei zrobić użytek z dodatkowych opcji modulacji, a to dzięki dzięki integracji z Ableton CV Tools i Bitwig Grid.

 

[img:1]

 

W pakiecie znaleźć można następujące wtyczki:

 
  • MF-101S Lowpass Filter – klasyczny filtr drabinkowy Mooga z wtórnikiem obwiedni.
  • MF-102S Ring Modulator – oscylator nośnej o szerokim zakresie częstotliwości, w połączeniu z LFO pozwalający uzyskać różnorodne efekty, od delikatnego tremolo po intensywną modulację pierścieniową
  • MF-103S 12 Stage Phaser – potomek montowanego w racku phasera Mooga z lat 70., wyposażonego w pokładowy LFO
  • MF-104S Analog Delay – procesor opóźnieniowy i modulacyjny, którego pierwowzór po dziś dzień jest bardzo poszukiwany
  • MF-105S MuRF – efekt łączący zestaw filtrów rezonansowych z generatorem paternów i obwiednią o regulowanym kształcie, pozwalający w ciekawy sposób przekształcać sygnał wejściowy
  • MF-107S FreqBox – VCO z synchronizacją, regulacją obwiedni i modulacją FM
  • MF-108S Cluster Flux – elastyczny procesor, który może pracować jako chorus, flanger bądź vibrato

 

[img:4]

 

Wtyczki dostępne są w formatach VST3, AU oraz AAX, i licencjonowane poprzez iLok, jakkolwiek użycie klucza sprzętowego nie jest konieczne. Pakiet Moogerfooger Effects można obecnie nabyć w promocyjnej cenie 149 USD, która po zakończeniu promocji wzrośnie do 249 USD.

 

[img:3]
 
Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Studio

JBL Performance v1.2 - Nowa aktualizacja dostępna do pobrania
Więcej wiadomości