Cort KX508 Multi-Scale II - Ulepszona wersja monstrum

Cort KX508 Multi-Scale II - Ulepszona wersja monstrum

21 listopada 2022, 11:00
Producent: Cort Guitars

Lepsze wrogiem dobrego? Nie tym razem! KX508 Multi-Scale II to następca pierwszej 8-strunowej gitary typu multiscale od Corta. Zachowując wszystkie plusy pierwowzoru, została wyposażona w kilka udogodnień, której sprawiają, że instrument ten jest jeszcze ciekawszą alternatywa, dla nowoczesnego, metalowego gitarzysty.

 

 

[img:1]

 

Cort KX508 Multi-Scale II to 8-strunowa gitara typu multiscale, wzorowana na instrumencie, który zadebiutował na rynku w 2020 roku. Najnowsza wersja tej maszyny do nowoczesnego grania wyposażona została w korpus z drewna Okoume, które doskonale nadaje się do niskich częstotliwości, gdyż zapewnia odpowiednią selektywność. Płyta wierzchnia to z kolei topola, która genialnie współgra z wykończeniem Mariana Blue Burst.

 

[img:2]

 

Pięcioczęściowa szyjka zapewnia niezbędną stabilizację, podstrunnica z kolei wykonana została z hebanu Macassar. W dolnych rejestrach instrument dysponuje menzurą o długości 28 cali, podczas w górze mamy do dyspozycji 26.5 cala. Rozrzut ten pozwala zachować sprężystość w basie oraz odpowiedni luz w górnych rejestrach. Sercem instrument jest specjalnie zaprojektowany zestaw przetworników Fishman Fluence Modern Humbucker.

 

[img:3]
 
Elektryczne Gitary

Gitara

Lava ME 3 po tuningu - Nie tylko estetycznym
Więcej wiadomości