Sennheiser z nowościami na wystawie Audio Video Show 2022 - zobacz

Sennheiser z nowościami na wystawie Audio Video Show 2022 - zobacz

17 listopada 2022, 08:22
autor: Waldemar Nowak
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Gdyby ktokolwiek poczuł się zawiedziony brakiem gorących premier u Sennheisera (oczywiście poza Soundbar Ambeo Plus), to śpieszymy donieść, że nie jest to wynik „zwijania się” firmy, ani innych stanów „przedzawałowych”, a efekt świadomej polityki zawężenia oferty, by klienci mogli się łatwiej w niej odnajdywać. 

Tak więc część modeli zniknęła (lub zniknie), a te które pozostały nie uległy zmianom i powiem to głośno, że to bardzo dobrze świadczy o stosunku producenta do klientów, gdyż każdy model jest projektowany na maxa możliwości w swojej kategorii cenowej, a niektóre z nich okazały się tak udane, że pozostają w produkcji w niezmienionej formie od 20 lat. Sennheiser nie pozostawia sobie furtek, by ciągniąć w nieskończoność udoskonalanie "co kwartał" – robi raz, a dobrze – dzięki temu klient kupując słuchawki dziś, nie musi się za miesiąc martwić, że nagle posiada „stary” model, bo właśnie rzucono do sklepu następcę. 

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest segment konsumencki, gdzie rozwój technologii zewnętrznych (nowe wersje Bluetooth / pojemniejsze akumulatory) wymusza okresowe zmiany, ale na to nie ma rady.

Sennheiser na Audio Video Show 2022

 

Jak więc od teraz będzie się kształtować struktura oferty?

Będzie cudownie prosta, a modele zgrupowano w cztery kategorie:

  • audiofilskie słuchawki nauszne – tak wyśrubowane, że do czasu wynalezienia przełomowych rozwiązań raczej pozostaną w niezmienionej formie i statusie klasyków: HD 660 S / HD 650 / HD 600 / HD 820 / i legendarne HD 800 S, oraz audiofilskie słuchawki dokanałowe IE 300 / IE 600 / IE 900
  • profesjonalne dla realizatorów dźwięku i radiowców IE 400 / IE 500 i inne...
  • konsumenckie nagłowne i dokanałowe podzielono na trzy klasy cenowe: 
    • dobre CX True Wireless
    • lepsze CX Plus True Wireless
    • najlepsze Momentum
  • dla graczy

 

I to wszystko – prawda, że czytelnie?

Tak więc należy się liczyć, iż ze strony dystrybutora i sklepów zacznie nieodwołalnie to i owo powoli ubywać, więc jak potrzeba czegoś nietypowego to teraz albo nigdy.

Wybiegając nieco w przyszłość wydaje się, że Sennheiser postanowił twardo walczyć na polu dźwięku przestrzennego, gdzie "wyhodował" sporo sprzętu do profesjonalnej rejestracji dźwięku, jak i jego reprodukcji, a obecnie skupuje podobno firmy wyspecjalizowane w softwarowym przetwarzaniu sygnałów. 

Trzymam mocno kciuki, gdyż Niemcy podchodząc ze swoją precyzją do tematu mogą jeszcze wiele zwojować na (jakby nie patrzeć) dopiero rozwijającym się rynku domowego dźwięku przestrzennego, a jestem pewny, że muzyka przestrzenna stanie się wkrótce standardem równie oczywistym, jak stereo gdy wyparło mono. Wtedy też niektórzy ludzie drapali się w głowę zachodząc, po co im aż dwa głośniki skoro można słuchać z jednego.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

 

Do telewizji Do sportu Kompaktowe do muzyki High End Słuchawki konsumenckie Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki Subwoofery aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości