Kali Audio zapowiada system monitorowania IN-UNF

Kali Audio zapowiada system monitorowania IN-UNF

30 listopada 2022, 09:00
Producent: Kali Audio
Dystrybucja: ESS Audio

Kali Audio nie zwalnia tempa i prezentuje zupełnie nowe monitory: IN-UNF. Oparty na technologii używanej w uznanych modelach IN-5 i IN-8, IN-UNF prezentuje ultrabliskie rozwiązanie dla producentów pracujących i słuchających w domowym studio.

UNF to skrót od "Ultra-Nearfield". IN-UNF został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w małych pomieszczeniach, gdzie możliwość uzyskania głośności jest ograniczona, czy to przez akustykę pomieszczenia, czy tolerancję sąsiadów. IN-UNF prezentuje pełnozakresowy dźwięk na referencyjnych poziomach głośności z dużą ilością miejsca na głowę z odległości 0.8 m, czyli mniej więcej na długość ręki.

 

[img:1]

 

IN-UNF składa się z trzech części: jednostki basowej i dwóch satelitów. Jednostka basowa mieści dwa 4,5-calowe głośniki niskotonowe, jak również wzmacniacz i inne elementy elektroniczne systemu. Obydwa głośniki niskotonowe są ustawione poziomo, dzięki czemu wibracje nie są przenoszone na biurko ani na nic, co stoi na jednostce niskotonowej. Dwie satelity wykorzystują ten sam współosiowy głośnik średniotonowy i wysokotonowy z pozostałych głośników serii IN.

Cały system mieści się na biurku i zapewnia takie same pełnozakresowe, nisko zniekształcone wrażenia słuchowe jak para IN-8 w standardowej odległości od słuchacza. Elastyczne opcje ustawień pozwalają użytkownikom na łatwą integrację IN-UNF z istniejącą przestrzenią biurka; jednostka basowa może być ustawiona pionowo, aby umieścić ją za laptopem lub monitorem, lub poziomo, aby wykorzystać ją jako podstawkę pod monitor.

 

[img:2]

 

Jednostka basowa posiada również wiele wejść, aby zaspokoić potrzeby użytkowników w różnych zastosowaniach, takie jak:

  • USB-C, które obsługuje rozdzielczość 24-bitową i częstotliwość próbkowania 48k, użytkownicy mogą podłączyć komputery, telefony i tablety.
  • Optyczne i 3.5 mm zapewniają obsługę zarówno cyfrowego, jak i analogowego połączenia z urządzeniami konsumenckimi, takimi jak konsole do gier i amplitunery
  • TRS, do podłączenia do standardowych urządzeń pro audio przewidziano stereofoniczne

 

[img:4]

 

IN-UNF jest wyjątkowo dostrojony do roli monitora biurkowego. Biurko zostało uwzględnione jako element akustyczny systemu, co rozwiązuje niektóre z problemów, które zazwyczaj pojawiają się przy umieszczaniu monitorów na biurku. Przełączniki DIP służą do uwzględnienia pozycji systemu w pomieszczeniu, a także do wyboru basów, tonów średnich i wysokich, zgodnie z własnymi preferencjami.

 

Paradygmat do tej pory był taki, że jeśli jesteś w małej przestrzeni i / lub twoi sąsiedzi nie tolerują jak głośno puszczasz muzykę, to byłeś ograniczony do słuchawek lub anemicznych głośników. Widok jaki prezentuje IN-UNF jest tak szczegółowy i tak intymny, że czyni biurko idealnym miejscem do słuchania. W rzeczywistości myślę, że dla wielu ludzi, miksowanie i słuchanie na IN- UNF będzie preferowane od używania większych głośników.

Nate Baglyos - Dyrektor marketingu Kali Audio

 

[img:3]
 
aktywne Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Kali Audio Kali Audio www.kaliaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Studio

Syntezator w mrocznej oprawie, czyli PolyBrute Noir od Arturia
Więcej wiadomości