Nowe produkty i światowe premiery od Claypaky na LDI 2022

Nowe produkty i światowe premiery od Claypaky na LDI 2022

1 grudnia 2022, 12:00
Producent: Claypaky
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Podczas tegorocznych targów LDI2022 firma Claypaky zaprezentowała światu kilka ciekawych nowości. Światową premierę miał nowy LED bar Volero Wave, jak również zaprezentowana została laserowa seria opraw Xtyslos, bezgłośna Sinfonya Profile 600 - przystosowana do każdych warunków pracy Volero Batten Aqua, Tambora Linear z niesamowitymi możliwościami mapowania pikseli, a także Tambora Flash będąca wszechstronną hybrydową oprawą. Zapraszamy na krótki przegląd nowości oświetleniowych Claypaky. 

Nowości prezentowana podczas LDI:

 

 

Claypaky Volero Wave

Volero Wave to niesamowita listwa LED pełna nowych i innowacyjnych funkcji. Składa się z systemu ośmiu ruchomych głowic, z których każda może niezależnie wychylać się w zakresie 220°. Uzyskiwane dzięki temu efekty tworzą niespotykane dotąd trójwymiarowe wolumetryczne projekcje.

Każda z głowic posiada zupełnie nowy lustrzany układ optyczny wyposażony w diody LED o mocy RGBW. Innowacyjną koncepcją stojącą za Volero Wave jest możliwość poruszania całego źródła światła wokół własnej osi, zachowując przy tym tą samą intensywność strumienia świetlnego w dowolnej pozycji wychylenia. Wiązki zawsze wydają się niezwykle ostre i skolimowane, a także równoległe do siebie dzięki optyce o kącie 2.9°. Zsynchronizowany ruch, jaki wykonują, wytwarza imponującą falę światła, tym bardziej robiącą wrażenie, im więcej urządzeń jest ze sobą połączonych. W połączeniu z Claypaky Panify zyskują dodatkowo nieskończony obrót, czyniąc Volero Wave najbardziej dynamiczną oprawą efektową na rynku.

 

[img:2]

 

Claypaky Xtylos

Rodzina Xtylos jest wynikiem wieloletnich wspólnych badań i projektów przeprowadzonych przez Claypaky i Osram pod kątem zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa źródeł światła opartych na silniku laserowym. Zgodnie z przepisami regulującymi korzystanie z produktów zawierających systemy laserowe, dziś Claypaky jest jedynym producentem, którego produkty zawierające systemy laserowe zatwierdzone są do użytku na całym świecie. Xtylos Aqua oraz Xtylos Mini HPE posiadają klasę ochrony C5-M, będąc jednoczesnie najbardziej energooszczędnymi urządzeniami na rynku.

 

[img:1]

 

Claypaky Sinfonya Profile 600

Zaprojektowana z myślą o rynku teatralnym Sinfonya Profile 600 jest wyjątkową oprawą wyposażoną w silnik LED i zapewniającą cichą pracę na poziomie 27 dB (Tonedown). Urządzenie posiada Accuframe, czyli nowy system kadrowania wykorzystujący 2 płaszczyzny ogniskowania, dzięki którym głowica jest dużo dokładniejsza od tradycyjnych rozwiązań. Silnik LED składa się z 5 rodzajów diod (RGBAL) kontrolowanych przez specjalny wewnętrznie opracowany algorytm. Znajdziemy tu także system Absolute Position dla zaawansowanej kontroli ruchu pan i tlit oraz Lineguard - nowy system filtru frost wykorzysujący 2 pary noży.

 

[img:3]

 

Claypaky Sharpy X Frame

Sharpy X Frame jest nową wielofunkcyjną oprawą wykorzystująca najlepsze cechy z rodziny Sharpy i łączy je z cztero-ogniskowym systemem migawki, a wszystko w kompaktowej obudowie. Dzięki hybrydowej konstrukcji nie jest to tylko lampa efektowa, ale również świetnie się sprawdza jako spot, profil lub wash.

 

[img:4]

 

Claypaky Volero Batten Aqua

Volero Batten Aqua to wysoko wydajna ruchoma listwa LED o stopniu ochrony IP66. Źródło światła składa się z 10 diod LED Osram RGBW o mocy 60 W z soczewkami o szerokim kącie 80x80mm. Dodatkowo posiada oddzielną kontrolę zoom 2 grupach po 5 sąsiadujących soczewek. Dzięki możliwości bezprzewodowego sterowania DMX, dużej liczbie efektów oraz wbudowanym makrom jest to doskonały efekt świetlny dla dowolnych zastosowań w rynku, równie dobrze sprawdzając się w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

 

[img:5]

 

Claypaky Tambora Linear

Tambora Linear to zaawansowana linia statycznych pasków LED z możliwością mapowania, zaprojektowana z myślą o wszechstronnych efektach świetlnych oraz artystycznej dekoracji scenografii. Są to hybrydowe oprawy łączące dwa uzupełniające się efekty - pierwszym jest system 400 pikseli LED RGB, drugim jest środkowa linia 200 potężnych białych diod LED dla przytłaczającego efektu strobo.

 

[img:6]

 

Claypaky Tambora Flash

Tambora Flash to jedyna hybrydowa oprawa na rynku, która może działać jednocześnie jako stroboskop, wash i blinder. Specjalnie zaprojektowana modułowa budowa zapewnia możliwość liniowego łączenia urządzeń. Wyposażona jest również w system ochrony IP66, gwarantując idealne zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

[img:7]
 

Zobacz także relacje z Prolight & Sound z nowościami od Claypaky:

 
Oświetlenie led Reflektory Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Claypaky Claypaky www.claypaky.it

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Oświetlenie

Portman EVO Collection - Uwielbiany design i duża moc LED
Więcej wiadomości