L-Acoustics L-ISA Studio od teraz także na PC-ty

L-Acoustics L-ISA Studio od teraz także na PC-ty

6 grudnia 2022, 10:00
Producent: L-acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Firma L-Acoustics rozszerzyła możliwości pracy z dźwiękiem przestrzennym dla twórców muzyki, wprowadzając L-ISA Studio, bazujące na obiektach narzędzie do miksowania dźwięku dla projektantów dźwięku, producentów i realizatorów. L-ISA Studio przenosi moc i wszechstronność technologii L-Acoustics L-ISA ze studia do laptopa, dzięki czemu twórcy mogą projektować dźwięk immersyjny zawsze i wszędzie tam, gdzie są gotowi do pracy.

Kolejnym krokiem L-Acoustics rozszerzającym dostęp do miksowania przestrzennego jest wprowadzenie L-ISA Studio 2.5, kompatybilnego z każdym komputerem PC i systemem operacyjnym Windows. L-ISA Studio 2.5 można pobrać ze strony internetowej L-Acoustics.

 

[img:1]

 

Nowy L-ISA Studio 2.5 dla systemu Windows zawiera aplikacje L-ISA Controller i L-ISA Processor Desktop, a także L-ISA Audio Bridge, wirtualną kartę dźwiękową dla systemu Windows. Audio Bridge obejmuje zarówno ścieżki Bridge Out, jak i Device Out dla wyjścia audio. Bridge Out umożliwia wysłanie 12 sygnałów przez dowolny program DAW w celu nagrywania wielokanałowego, podczas gdy wyjście Device Out umożliwia jednocześnie przesyłanie dźwięku do słuchawek lub wielokanałowej karty dźwiękowej w celu renderowania immersyjnych konfiguracji głośników.

 

[img:2]

 

Ulepszenia w wersji L-ISA Studio 2.5 obejmują aktualizacje graficzne kontrolera L-ISA, które zwalniają dodatkowe miejsce na ekranie dla inżyniera dźwięku. Twórcy mogą teraz również wgrywać standardowe szablony głośników do konfiguracji w Atmos, BluSpace i innych. Preprodukcję ułatwia selektywne wyciszanie głośników i możliwość przeciągania obiektów do konkretnych aktywnych lub wyciszonych głośników, co ułatwia podgląd różnych konfiguracji głośników w różnych przestrzeniach.

 

[img:3]

 

L-ISA to intuicyjna platforma dla twórców pozwalająca im na odkrywanie miksowania dźwięku przestrzennego, który można renderować na platformach takich jak Apple Music, Tidal i innych. Szerokie udostępnienie L-ISA Studio inżynierom dźwięku, niezależnie od preferowanej przez nich platformy, jest naturalnym krokiem w ewolucji naszej flagowej immersyjnej technologii audio.

Guillaume Le Nost - Dyrektor wykonawczy ds. technologii kreatywnych w firmie L-Acoustics

 

[img:4]
 
Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Studio

Syntezator w mrocznej oprawie, czyli PolyBrute Noir od Arturia
Więcej wiadomości