IsoAcoustics V120 – Monitory na resorach

IsoAcoustics V120 – Monitory na resorach

5 grudnia 2022, 09:00
Producent: IsoAcoustics
Dystrybucja: AUDIOTECH

Poprawny montaż monitorów ma dla jakości i precyzji odsłuchu studyjnego niebagatelne znaczenie. Jednak właściwe ich rozmieszczenie to dopiero połowa sukcesu. Zainstalowanie zestawu głośnikowego na danej powierzchni sprawia bowiem, że pojawić się może swoista interakcja, która – w zależności od jej intensywności – będzie negatywnie wpływać na brzmienie i odwzorowanie planu dźwiękowego, powodując ich przekłamania.

 

 

Dlatego też przygotowując stanowisko pracy, szczególnie w przypadku wielokanałowych systemów odsłuchu imersyjnego, warto zadbać o odpowiedni osprzęt montażowy. Na przykład taki, jak V120 firmy IsoAcoustics, po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów NAMM w czerwcu 2022 roku. Jest to w zasadzie cały system montażowy, oparty na sprawdzonej technologii i pozwalający na montaż monitorów nie tylko na płaskiej powierzchni, jak ściana czy sufit, ale i na różnego rodzaju konstrukcjach, a nawet kratownicach.

 

[img:1]

 

IsoAcoustics V120 eliminuje przenoszenie wibracji z głośnika na konstrukcję, jej ewentualne „dzwonienie” i „odbijanie” drgań z powrotem do głośnika. IsoAcoustics V120 pozwala na montaż głośników o masie do +/- 18 kilogramów, a więc mogą to być monitory o naprawdę sporych gabarytach.

 

[img:2]

 

Standardowo uchwyt IsoAcoustics V120 dostarczany jest wraz z płytą do montażu sufitowego, do której właściwy uchwyt mocuje się za pomocą gwintowanego trzpienia. Można ją jednak zastąpić innym rodzajem wspornika - producent oferuje szereg akcesoriów umożliwiających przymocowanie głośnika w różnego rodzaju miejscach.

 

[img:3]

 

Na stronie internetowej calculator.isoacoustics.com dostępny jest program Selector, który pomoże nam w dobraniu właściwej kombinacji i konfiguracji elementów montażowych, z uwzględnieniem typu głośnika i sposobu, w jaki chcemy go zainstalować. Uchwyt we wszystkich wariantach pozwala na regulację ustawienia montowanego monitora w szerokim zakresie, zarówno w osi poziomej, jak i pionowej.

 

[img:4]

 

Bazowy uchwyt IsoAcoustics V120 jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 160 dolarów. Wsporniki i adaptery są sprzedawane oddzielnie.

 

Akcesoria inne Studio - akcesoria

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > IsoAcoustics rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości