Charlie Winston w Warszawie

Charlie Winston w Warszawie

4 grudnia 2022, 12:18

Europa pokochała Charliego Winstona za singiel „Like A Hobo”, wydany w 2009 roku na albumie „Hobo” – wydanie tej płyty można uznać za początek muzycznej kariery Winstona.

 
Od tamtej pory artysta kojarzony jest z folkiem i rockiem. Mimo że już w 2007 roku, z utworami z albumu „Make Way” otwierał koncerty Petera Gabriela, dopiero płyta „Hobo” przyniosła mu numer jeden na liście najchętniej kupowanych albumów we Francji. Przez lata muzyka Brytyjczyka ewoluowała. Zaczęło pojawiać się w niej więcej przestrzeni na inspiracje, a obecnie nie brakuje w niej popowych, niezwykle melodyjnych kompozycji, opartych na gitarze akustycznej bądź fortepianie, dopełnionych klimatyczną perkusją. Słychać to m.in. w utworze „Losing Touch”, promującym wydany w 2018 roku album „Square 1”.
 
Pierwszą zapowiedzią nowej płyty „As I Am” jest singiel „Algorithm”, który ukazał się 26 kwietnia. „Dziś mamy więcej kontaktu z telefonami niż z ludźmi, co sprawia, że wpadamy w przepaść samotności. Nieumiarkowane wykorzystywanie nowych narzędzi komunikacji negatywnie wpływa na nasze życie uczuciowe”, tłumaczy Winston. Utwór, swoją muzyczną lekkością idealnie wpasowujący się w klimat wiosny, jest dostępny w serwisach streamingowych.
 
„Jeśli album Square 1 był fazą poczęcia, As I Am jest fazą narodzin. Jest między tymi płytami kontynuacja. Wciąż poznaję samego siebie, zadaję sobie pytania o to, czego jestem pewien. Potrzebuję tego, żeby czuć się wolnym”, mówi Charlie Winston charakteryzując najnowszy album. Płyta „As I Am” ukaże się 30 września.
 
Patronem medialnym koncertu jest JazzSoul.pl.
 
Harmonogram koncertu:
11 grudnia 2022, niedziela, godz. 20:00 – Niebo, Warszawa
Regulamin dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.
 
Bilety w cenach: 99 zł / 119 zł
Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtastewww.ebilet.plwww.ticketmaster.pl
 
Alternatywa

Muzyka

Weekend z Kazikiem Staszewskim w Klubie Stodoła! KAZIK solo oraz Kazik & Kwartet ProForma w lutym 2023
Więcej wiadomości