Solid State Logic prezentuje nowy przenośny interfejs audio SSL 12

Solid State Logic prezentuje nowy przenośny interfejs audio SSL 12

15 grudnia 2022, 10:00
Producent: Solid State Logic

Firma Solid State Logic ogłosiła, że rozszerza swoją linię produktów Audio Creation Products (ACP) o nowy przenośny 12-wejściowy/8-wyjściowy interfejs audio SSL 12, zasilany z magistrali USB, w formacie desktop.

Nowe urządzenie zawiera przedwzmacniacze mikrofonowe zaprojektowane przez SSL (z przełącznikiem Mic/Line i załączanym filtrem HPF), 2 wejścia instrumentalne Hi-Z dla gitar, basów lub instrumentów vintage oraz dwa profesjonalne wyjścia słuchawkowe wraz z 32-bitowymi /192 kHz przetwornikami AD/DA. Opcje routingu i monitorowania w połączeniu z wejściem ADAT obsługującym osiem dodatkowych kanałów dźwięku cyfrowego oferują w sumie 12 ścieżek jednoczesnego nagrywania i osiem kanałów odtwarzania.

 

[img:4]
 

Do interfejsu dołączony jest mikser programowy SSL 360°, dzięki czemu od razu możemy przystąpić do pracy w naszym domowym studiu. Użytkownicy otrzymują informacje o poziomach na wejściach/wyjściach, mogą przypisać wybrane funkcje do trzech przełączników znajdujących się na panelu przednim urządzenia, w tym do kluczowych elementów sterujących monitorowaniem sygnału, np. Alternative Monitor Switching, Mono Sum, Invert Phase Left, Dim, Cut, a także dostęp do wbudowanego mikrofonu talkback.

 

[img:1]

 

Tworzenie do czterech niezależnych miksów odsłuchowych o niskiej latencji jest możliwe dzięki routingowi SSL, wraz z możliwością przywołania/zapisania sesji za pomocą funkcji Save/Load. Oprócz tego użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trybami (Standardowy, Wysoka impedancja, Wysoka czułość), aby dopasować je do różnych typów słuchawek lub tworzyć dodatkowe wyjścia liniowe poprzez zmianę przeznaczenia wyjść słuchawkowych.

 

[img:5]

 

Ponadto użytkownicy mogą skonfigurować, skąd pobierany jest sygnał Loopback interfejsu: nagrywać wyjście odtwarzacza multimedialnego (np. przez Playback 1-2) lub tworzyć własny submiks podcastu za pośrednictwem jednej z magistrali Aux (np. Linia 3-4). Zarówno miksy słuchawkowe, jak i wyjścia liniowe 3-4 są również dostępne, co zwiększa elastyczność produkcji. Wszechstronną kontrolę zapewniają wyjścia napięciowe do tworzenia sygnałów sterujących DC oraz wejścia/wyjścia MIDI.

Do SSL 12 dołączony jest pakiet SSL Production Pack zawierający instrumenty programowe, sample, wtyczki i DAW (o wartości ponad 1000 USD), który zawiera plug-iny Vocalstrip i Drumstrip 2, a także 3-miesięczny dostęp do pełnej subskrypcji SSL Complete i innych 3-miesięcznych licencji od takich firm, jak Antares i Output.

 

[img:3]
 
USB Interfejsy audio

Studio

Nowe cacko od Solid State Logic. Sterownik do DAW - zobacz
Więcej wiadomości