Mackie M•Caster Studio - Stacjonarny interfejs dla podcasterów

Mackie M•Caster Studio - Stacjonarny interfejs dla podcasterów

20 grudnia 2022, 10:00
Producent: Mackie
Dystrybucja: Music Info

Interfejs audio dedykowany do realizacji podcastów, czyli M•Caster Live firmy Mackie, został zaprezentowany podczas tegorocznych targów NAMM. Najwyraźniej idea takiego urządzenia się sprawdziła, bowiem producent przedstawił nowy flagowy model w rodzinie, M•Caster Studio. Został on w zauważalny sposób rozbudowany względem Live’a.

Po pierwsze, zyskał pełnokolorowy wyświetlacz TFT, określany mianem MixViewer. Nie jest to wyświetlacz dotykowy, a służy wyłącznie do prezentowania niezbędnych informacji na temat pracy interfejsu, między innymi poziomów sygnału na wejściach i wyjściach, oraz przywoływania funkcji i ustawień. Do nawigacji wśród nich służy dedykowany enkoder przyciskowy oraz dwa „guziki” – wywołania menu i powrotu do ekranu głównego.

 

[img:1]
 

Po drugie, M•Caster Studio wyposażono w cztery podświetlane przyciski, przypominające pady z kontrolerów MIDI, do których użytkownik może przypisać sample – czy to gotowce, czy zarejestrowane samodzielnie za pomocą pokładowego samplera – i wykorzystywać je np. w charakterze jingli, z możliwością regulacji ich głośności odrębnym potencjometrem.

 
[img:2]
 

Zestaw złącz, a więc i funkcjonalność w zakresie wejścia/wyjścia, jest praktycznie taki sam, jak w modelu Live. A zatem możemy podłączyć mikrofon, zarówno dynamiczny, jak i pojemnościowy z zasilaniem fantomowym 48V. Jednak w odróżnieniu od wcześniejszej konstrukcji, w której do dyspozycji mieliśmy gniazdo XLR, tu zastosowano złącze typu combo, a to oznacza możliwość podłączenia źródła liniowego zamiast mikrofonu. Zamiast mikrofonu można użyć telefonu komórkowego, podłączanego do dedykowanego wejścia/wyjścia lub bezprzewodowo, poprzez Bluetooth. Odsłuch dokonywany może być przy użyciu zewnętrznych monitorów, podłączonych do wyjścia mini jack. Podobne gniazdo służy do podłączenia słuchawek. Co więcej, posłużyć się można także headsetem gamingowym – wpina się go w gniazdo TRRS.

 

[img:3]
 

Podobnie jak model Live, Studio daje użytkownikowi możliwość kształtowania brzmienia głosu z użyciem dwóch funkcji realizowanych przez pokładowy DSP – ContourFX z jedenastoma presetami oraz StreamFX, dającej do wyboru aż 21 różnorodnych efektów.

 

[img:4]
 

Należy wspomnieć, że o ile M•Caster Live może czerpać zasilanie np. z laptopa bądź powerbanka, to M•Caster Studio otrzymuje je wyłącznie z zasilacza – złącze USB-C służy tu wyłącznie do transmisji strumienia audio do i z komputera. Po prostu model Live przeznaczony jest do użycia jako urządzenie mobilne, zaś Studio do pracy stacjonarnej – tak można się domyślać choćby w oparciu o nazwy urządzeń.

 

[img:5]
 

Z myślą o atrakcyjnym wyglądzie, np. podczas transmisji wideo, M•Caster Studio wyposażono – tak jak i Live – w funkcję podświetlania od spodu. Do wyboru użytkownika oddano szereg jego wariantów kolorystycznych, plus tryb wyłączenia, a także dwie wersje kolorystyczne obudowy - białą i czarną.

 

Zobacz także: Mackie M•CASTER Live - Mikser do podcastu

  
więcej: mackie.com
Interfejsy audio USB Miksery Cyfrowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mackie rozwiń listę sklepów

Studio

Prosta i skuteczna wtyczka od polskiego producenta
Więcej wiadomości