Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka

Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka

9 stycznia 2023, 09:00
Dystrybucja: TOMMEX

Początkiem września br. miało miejsce oficjalne otwarcie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka, jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, który będzie służył zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Na terenie Centrum znajduje się przestronny stadion i strzelnica biathlonowa, a także hala sportowa z boiskami do koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Do tego wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i rowerów.

 

[img:1]

 

Na zewnątrz, w sąsiedztwie głównego budynku, powstało boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 80×50 metrów, otoczone bieżną o długości 200 metrów. Powierzchnia całego zagospodarowanego terenu to ponad 5,5ha, a samych budynków aż 20,5 tysiąca metrów kwadratowych.

W budynku głównym umiejscowiono całe zaplecze do organizacji zawodów, m.in. pomieszczenia do pomiaru czasu i szatnie. W DCS znajduje się również bistro, restauracja, centrum SPA z basenem, saunami, tężniami solankowymi i dwiema siłowniami, wyposażonymi w profesjonalny sprzęt.

 

[img:4]
Autor zdjęcia: DCS Polana Jakuszycka

 

System nagłośnienia DCS Polana Jakuszycka

Dolnośląskie Centrum Sportu to bardzo złożony i wielostrefowy obiekt, z ogromną powierzchnią, w związku z czym zostało wyposażone w wielostrefowy rozproszony system nagłośnienia. Swoim zakresem system PA objął między innymi przestrzenie komunikacyjne obiektu oraz szatnie dla zawodników i pomieszczenia szlifierni, a także siłownie i bistro. System nagłośnienia zapewnia również wysokiej jakości dźwięk dla sali fitness, hali sportowej, centrum konferencyjnego oraz wnętrz restauracji.

System składa się z siedmiu szaf rack, wyposażonych w komplet źródeł, takich jak: mikrofony pulpitowe i bezprzewodowe, odtwarzacze audio, matryce audio wraz z panelami sterującymi oraz wzmacniacze mocy, wyposażone w procesory DSP. Poszczególne lokalizacje połączone są w jedną sieć LAN, która pozwala na transmisję sygnałów audio pomiędzy poszczególnymi urządzeniami w systemie za pomocą cyfrowej sieci audio Dante oraz zarządzanie wszystkimi urządzeniami z poziomu jednego oprogramowania.

 

[img:5]
Autor zdjęć: DCS Polana Jakuszycka

 

Dostarczony system audio, podczas codziennej pracy obiektu, służy do emisji muzyki tła w obiekcie oraz prowadzenia zajęć w hali sportowej czy sali fitness, jednak w czasie zawodów sportowych, staje się kluczowym systemem informacyjnym dla sportowców, organizatorów oraz widzów.

Mobilne szafy rack, dostarczone do systemu, pozwalają z jednej strony dołączyć do niego profesjonalne stanowisko komentatora, a z drugiej umożliwiają podanie sygnału audio z zawodów dla wozu transmisyjnego czy do zewnętrznego systemu nagłośnienia, rozstawianego podczas zawodów sportowych.

 

[img:3]

 

System nagłośnienia DCS Polana Jakuszycka zaprojektowano w oparciu o zestawy głośnikowe włoskiej marki RCF, dobrane odpowiednio do nagłaśnianych przestrzeni.

Seria Compact została wykorzystana do nagłośnienia hali sportowej, restauracji i foyer centrum konferencyjnego. Zestawy głośnikowe odporne na działanie czynników atmosferycznych serii P, zapewniają dźwięk dla zewnętrznej trybuny oraz tarasów restauracji. Strefa siłowni, fitness, bistro oraz sal konferencyjnych została nagłośniona z wykorzystaniem modeli WMR i CMR z serii Premium Speakers linii Business Music, zapewniających dźwięk RCF klasy premium, które dzięki eleganckiemu, dyskretnemu projektowi i dopracowanym detalom, dopasowują się do estetyki każdego wnętrza. W przestrzeniach komunikacyjnych oraz w szatni i szlifierni, zainstalowano sufitowe modele serii PLPL 60 i PL 6X o wysokiej skuteczności.

 

[img:6]
Autor zdjęć: DCS Polana Jakuszycka

 

W systemie nagłośnienia wykorzystano również elektronikę marki ASHLY Audio, m.in. matryce audio serii NE, wzmacniacze mocy serii nXp i serii NE oraz sterowniki systemowe serii FR. System uzupełniają zestawy bezprzewodowych mikrofonów marki Sennheiser, odtwarzacze audio marki Denon oraz niezawodne przełączniki sieciowe marki MOXA.

Dostawa i uruchomienie systemów – firma Tommex.

 

[img:2]
 
więcej: tommex.pl
w Polsce Ciekawe instalacje Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) www.rcf.it

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Ashly Audio Ashly Audio ashly.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Sklepy muzyczne > Ashly Audio rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Horn Distribution S.A.

adres:
ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > Denon rozwiń listę sklepów

MOSiR Katowice - Sport przy wzorowym nagłośnieniu
Więcej wiadomości