Nowy system Meyer Sound zdobywa uznanie w legendarnym klubie jazzowym w Oakland

Nowy system Meyer Sound zdobywa uznanie w legendarnym klubie jazzowym w Oakland

16 stycznia 2023, 10:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Po latach owocnej pracy, od pierwszych dni istnienia w obecnej lokalizacji legendarnego klubu jazzowego Yoshiego w Oakland w Kalifornii, pierwotny system Meyer Sound przeszedł niedawno "na zasłużoną emeryturę", zastąpiony nowym systemem tej samej firmy. Dostarczona przez Advanced Systems Group (ASG) z pobliskiego Emeryville, nowa instalacja Meyer Sound już zdobyła uznanie kierownictwa, artystów, realizatorów dźwięku i mecenasów.

 

Każdy artysta, który tu występował, był zachwycony. Realizator Haley Reinhart powiedział mi, że to najlepszy system klubowy, jaki kiedykolwiek słyszał, a inżynier Dave'a Weckla powiedział, że bez dwóch zdań mamy teraz najlepiej brzmiący klub w Bay Area. Po swoim występie Freddy Jackson podszedł, uściskał mnie i powiedział: „Dziękuję!”

Marcel Quiroz - Kierownik produkcji Yoshiego

 

[img:2]

 

Wcześniejszy system dobrze służył Yoshiemu, nagłaśniając muzykę jazzową, R&B i pop przez ćwierć wieku. Ale wyczerpujący harmonogram składajcy się z dwóch programów, przez sześć lub siedem nocy w tygodniu, w połączeniu z pewnymi wątpliwymi zmianami w przetwarzaniu front-end, przyćmił blask systemu. Te oznaki starzenia, wraz z zapotrzebowaniem na mocniejsze basy ze strony współczesnych artystów R&B, skłoniły Quiroza i dyrektora generalnego Hala Camposa do zastanowienia się nad zmianą systemu nagłośnienia. 

Wstępne plany zostały wstrzymane z powodu Covida, ale kiedy biznes się "odbił", klub dał zielone światło, aby ruszyć z tematem nowego nagłośnienia. Ostateczne projekty zostały przygotowane przez Joe Mistrettę z Meyer Sound Design Services we współpracy z zespołem ASG Audio i kierownikiem ds. kluczowych klientów, Tomem Menrathem.

 

[img:1]

 

Nowy system składa się z dwóch głośników UPQ-D1 o szerokiej dyspersji i dwóch UPQ‑D2 o wąskim pokryciu - jako system główny, uzupełnionych trzema kompaktowymi głośnikami o szerokim kącie dyspersji ULTRA-X20 jako downfill i siedmioma ultrakompaktowymi głośnikami UP-4slim jako frontfill. Wystarczająca moc w zakresie basów dla współczesnych artystów R&B jest teraz dostępna dzięki czterem elementom niskich częstotliwości 900-LFC, zamontowanym parami na ścianach. Platforma sieciowa Galileo GALAXY 816 zapewnia wydajność i optymalizację systemu, podczas gdy odsłuch dla artystów został udoskonalony dzięki dodaniu 10 monitorów scenicznych MJF-208 i dwóch MJF-210.

 

[img:3]

 

Wśród pierwszych, którzy usłyszeli nowy system byli dwaj założyciele i właściciele "Yoshiego" - Yoshie Akiba i Kaz Kazamura.

 

Kiedy go włączyłem, ich oczy dosłownie wypełniły się łzami. Nigdy nie słyszeli, żeby ten klub brzmiał tak dobrze.

Marcel Quiroz - Kierownik produkcji Yoshiego

  

Jako zapalony muzyk, Tom Menrath uznał ten stosunkowo niewielki projekt za bardzo satysfakcjonujący.

 

Realizujemy wiele dużych projektów z Meyer Sound, w tym ogromne instalacje dla znanych korporacji z Doliny Krzemowej, ale Yoshi jest szczególnie satysfakcjonujący. Ten nowy system z najbardziej zaawansowanymi technologiami głośnikowymi to oszałamiające ulepszenie, a artyści występujący w Yoshim z pewnością zasługują na wszystko, co najlepsze w branży”.

Tom Menrath - Muzyk

 

[img:4]
 
na świecie Ciekawe instalacje Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Meyer Sound 2100 LFC - Kolumna basowa idealna do Panther'y
Więcej wiadomości