Reflektory Cameo ZENIT W600 SMD oświetliły fasadę Gaudi House w Barcelonie

Reflektory Cameo ZENIT W600 SMD oświetliły fasadę Gaudi House w Barcelonie

12 stycznia 2023, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Oświetlenie architektoniczne jest trochę jak wieczorowy makijaż - to technologia, która potrafi sprawić, że nawet budynki nie do końca urodziwe zaczynają prezentować się bardzo atrakcyjnie. Nie chodzi tu jednak o tzw. mapping 3D, bo to zupełnie inna „dyscyplina sportu”. Oczywiście oświetlenie architektoniczne stosuje się dość wybiórczo, a używa doń wyspecjalizowanych urządzeń oświetleniowych.

Włodarze hiszpańskiej Barcelony zadecydowali, że budowlą, która zasługuje na wyróżnienie w takiej właśnie formie – mimo że trudno zakwalifikować ją do grupy budynków o wspomnianej wyżej wątpliwej urodzie - jest Gaudi House (Casa Batlló), ponoć jeden z obowiązkowych punktów na turystycznej mapie miasta. Nazwa kamienicy, czyli Dom Gaudiego, pochodzi od nazwiska architekta, który ją zaprojektował.

 

[img:1]

 

Na czas adwentu, świąt Bożego Narodzenia oraz okres noworoczny fasada Gaudi House rozświetlona została wielokolorową poświatą, którą wygenerował zestaw 13 urządzeń spod należącej do Adam Hall Group marki Cameo, ZENIT W600 SMD Outdoor SMD LED Wash, rozmieszczonych na balkonach. Oprawy te bazują na LED-owych czipach RGBW, dzięki czemu są w stanie wytwarzać światło o bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Szeroka, 118-stopniowa wiązka okazała się idealna do oświetlenia elewacji na dużym obszarze, nawet z niewielkiej odległości. Pokazy świetlne trwały 3 minuty i odbywały się co pół godziny. Oczywiście wszystkiemu towarzyszył stosowny podkład muzyczny.

 

[img:3]
 

Za przygotowanie pod względem wizualnym i technicznym odpowiadała firma Albadalejo, której przedstawiciel w bardzo ciepłych słowach wypowiada się o użytych urządzeniach Cameo:

 

Od samego początku ZENIT W600 SMD zrobił na nas wrażenie ogromną intensywnością wytwarzanego światła i jego barw.

 

[img:2]

 

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru urządzeń oświetleniowych dla projektu Casa Batlló specjaliści z Albadalejo przeprowadzili stosowne testy i dokonali porównania z innymi konkurencyjnymi lampami typu wash, by ostatecznie wybrać właśnie model Cameo. Niskie straty intensywności światła w kierunku krawędzi wiązki i certyfikat odporności IP65 przekonały ich do ​​tego stopnia, że ​​firma zainwestowała w 36 dodatkowych jednostek ZENIT W600 SMD.

 

Oświetlenie architektoniczne Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Lampy Cameo H1 z wyróżnieniem Good Design Award 2022
Więcej wiadomości